| →s ♥ ą← a întrebat:

deci am facut cum m'ati sfatuit si i'am spus prietenului meu(16 ani, eu 14)ca nu vreau sa facem acum sex! Ma intrebat dc iar eu i'am explicat ca sunt mult prea mica pentru asa ceva. el bine inteles ca nu a reactionat cum ma asteptam.adica eu ma asteptam sa'mi zica : ai dreptate esti mica vom mai astepta! insa el mi-a scos motive ca : 1 voi intalni alt baiat sa ma voi desp de el.si daca o facem el e mult mai sigur 2 ca ii e pofta de mine ca ma asteptat 8 luni. 3daca nu vr sa o fac cu el = nul iubesc cica...si numlte altele.si a mai spus ca : cati baieti mai sunt virgini la vasrta mea? Cel mai mult m-a deranjat faptul ca nu ma inteles si a insistat. a incercat sa ma convinga si era energant la un moment dat! Dc a reactionat asa? Ce sa facsad? Credeam ca nu e ca ceilalti baieti dar m-am inselatsad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A reactionat asa fiindca pentru el sexul este in acest moment mult mai important ca tine. El are ca tel sa faca sex. Baietii la varsta lui isi doresc cu ardoare sa nu mai fie virgini si ar sacrifica o fata pentru asta fara sa clipeasca. Sigur, nu daca o iubesc. Dar una oarecare cu certitudine. Sa stii ca pe mine prietenul de la 16 ani m-a asteptat 5 ani si nu mi-a reprosat niciodata.

24 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Valeu! Draga mea, nu mai sta pe ganduri si da-i papucii.Nu vezi ca asta vrea doar sex? Cunosc eu replica asta, "daca nu vrei s-o facem inseamna ca nu ma iubesti"! Nu te lasa pacalita. Ce minte are el la 16 ani? Nu prea gandeste din moment ce iti cere asta si incearca sa te convinga.Fii tare pe pozitiewinking

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Asa cum am mai scris multor fete de pe site, care se aflau ca si tine in aceeasi situatie, baiatul care cere cu insistenta sa faca sex cu prietena lui, indiferent de cat timp sunt prieteni, nu iubeste acea fata, ci pur si simplu a asteptat sa se indragosteasca de el si sa accepte relatia sexuala.
Ceea ce ai de facut este sa-l uiti si sa-l ignori. Nu-i mai dai nici o explicatie. La modul cum ti-a vorbit, este un mitocan si nu merita fecioria ta. Apoi, esti mult prea mica ca sa incepi viata sexuala. Organele tale sexuale nu sunt pe deplin dezvoltate si poti avea probleme mai tarziu. Crezi ca pe el il intereseaza asta? Nicidecum... el nu vrea decat sex, si probabil ca de la inceput a vrut asta.
Te sfatuiesc sa-l ocolesti, sa nu-l mai bagi in seama si sa-ti vezi de tine. Pastreaza-ti demnitatea si onorea. Cand vei gasi un baiat care sa te ocroteasca si sa te lase pe tine sa decizi cand vei vrea sa faci sex si vei simti ca faci acest lucru din tot sufletul si dragostea, atunci va fi momentul. Poate ai sa mai intalnesti baieti ca si actualul tau prieten. Sa nu mai accepti astfel de baieti langa tine. Sigur vei intalni un baiat care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si cu atat mai mult, ca esti cuminte. Pana atunci, fa o pauza, ocupa-te de scoala, stai cu prietenele (ai grija cu ce fel de prietene), si ia-ti portia de distractie ca sa-l uiti. Mergi la film cu fetele, la un suc si la plimbare.

| i.love.me a răspuns:

Bate'ti si tu joc de el.nu te iubeste nici un pic.nu te merita o sa regreti daca la 14 ani acum iti incepi viata sexuala cu un baiat care crezi tu ca il iubesti si poate o sa iti dea papucii asta sigur.la 18 ani de exemplu cand o sa iubesti cu adevarat un baiat cum o sa ii demonstrezi ca il iubesti el o sa vada ca esti ca toate celelalte si poate o sa iti reproseze, poate nu...gandeste'te

| madalina_8123 a răspuns:

Uita-te putin in lista de interbari si vezi cazul unei fete de 16 ani care s-a culcat cu prietenul ei si acum regreta. La 16 ani baietii se gandesc la sex mai mult decat este normal pentru ca li se pare a fi un lucru extraordinar despre care ar putea povesti cu mare mandrie prietenilor. Repet: 14 ani nu este o varsta potrivita pentru sex nici din pct de vedere medical, nici psihologic. Sa faci sex nu e ca si cum ai spune ca ai mancat o ingetata. Ai rabdare! Este timp pentru toate. El cu siguranta nu e singurul baiat din viata ta. Vei gasi pe altcineva care sa nu-ti vorbeasca urat si sa incerce sa te convinga sa faci ce nu vrei. De altfel, ai si vazut cum a pus problema: a raportat totul la el "cati baieti de 16 ani mai sunt virgini?". Nici nu s-a gandit la binele tau si nici nu ma mira pentru. ca el nu e destul de matur sa intelega ce inseamna sexul. Aaa... ii poti spune ca daca va continua cu atitudinea asta va fi virgin si la 80 ani! Si, informativ, sa stii ca sunt fff multi baieti inca virgini la 16 ani care nu se grabesc sa faca lucruri necugetate.

| zorialbi a răspuns:

Un baiat care gandeste asa nu te merita, mai devreme sau mai tarziu tot se va desparti de tine pentru ca pentru el conteaza foarte mult sexul si mai putin iubirea. Cand se va plictisi va cauta o alta fata...Deci tu sa fii fata desteapta si puternica si sa nu te lasi induplecata de vorbele lui. O sa fie bine, o sa vezi.

| buldog a răspuns:

Mai, intoarce-i si tu cu aceeasi monede privind expresia"daca nu faci... inseamna ca nu ma iubesti"! Spune-i si tu ca daca nu te asteata inseamna ca nu te iubeste! Asta 1! 2: spune-i ca poate sa stea linistit ca tu nu o sa il lasi pentr alti baieti, pentru ca il iubesti pe el ca persoana! Daca are pofta de tine, sa te aiba in toate modurile in afara de acesta(nu esti inca pregatita).
Sper sa fie de folos!
Bafta!

| elamit a răspuns:

Buna.problema e ca daca mai stai cu el pana la urma te va convinge sa faci dragoste cu el. daca te iubeste te asteapta.

| →s ♥ ą← explică:

I'am spus ca nu-l insel de mi-a venit raustraight face!

| →s ♥ ą← explică:

Deci l'am sunat ...si i'am zis ca pe la 16 17 ani poate.si a zis : cum sa te astept 2-3 ani? Nu sunt de acord! ...imi impune varsta de 14 ani sau 15.ma intreaba ca ce ti se poate intampla?

| dana1986 a răspuns:

Parerea mea lasa-l si vezi-ti de viata ta, nu merita sau daca se mai gandeste sa astepte e ok dar acum nu are nici un farmec trebuie sa fie ceva frumos si nu ca ceva furat cand sunt parinti la lucru, la 14 ani esti totusi prea mica si la varsta asta nu prea iei nimic in serios.

| any_6013 a răspuns:

Sincer.nu toti baietii de varta lui au facut deja sex.sunt baieti la 17, 18, 19 ani virgini. dar tu ai facut foarte bine sa refuzi.esti mult prea mica pentru asa ceva.ai tot timpul din lume pentru asa ceva. daca el nu te intelege ar trebui sa te mai gandesti in privinta sentimentelor lui fata de tine. dar sincer ar fi trebuit sa se gandeasca de la inceput ca esti prea mica si nu-i vei putea sadisface aceasta dorinta.stai linistita poate ii va trece. poate a fost doar o zbacnire adolescentina. dar ti-am spus daca tot nu cedeaza ar trebui sa te gandesti la sentimentele lui fata de tine.Norockiss

| Demoiselle a răspuns:

Buna Veve! Daca tinea la tine cu adevarat sunt sigura ca ar fi fost de acord sa astepte. Nu vreau sa fiu rea dar cred ca baiatul asta, cu insistentele lui nu prea merita oboseala, dar pe de alta parte il inteleg deoarece are un comportament specific varstei. Ma repet, daca te iubeste o sa aiba rabdare. Ma bucur mult ca vrei sa astepti pana `vei fi mai mare`, asta dovedeste ca ai un bun caracter:*.
Eu consider ca la varsta de 14 ani ar trebui sa vezi cu alti ochi dragostea: gandeste-te la plimbari in parc dupa ore, la un suc doar voi 2, cat de frumos si e suficient:X! Cel putin mie asa mi se pare.
Ai grija!:*Hugs!

| 2pink a răspuns:

Pai stii draga e o vorba, femeile au nevoie sa se indragosteasca sa faca sex, iar barbatii au nevoie sa faca sex ca sa se indragosteasca. Oricum la varsta de 16 ani, pentru un baiat e normal sa vrea sex, iar pentru tine la 14 ani e normal sa nu vrei. Nu te astepta ca un barbat sa te inteleaga, in cel mai bun caz poate accepta motivul tau de dragul tau. Eu sincer te-as sfatui ca prima oara sa fie cu cineva care te iubeste asa incat sa astepte.

| Privat_3121 a răspuns:

Trebuia sa i spui si tu " Tu daca vrei doar asta inseamna ca nu ma iubesti, pentru ca daca ma iubeai ma intelegeai " si mai multe chesti...

| georgianna a răspuns:

Te felicit pentru maturitatea ta cu toate ca ai 14 ani. O decizie inteleapta sa spui Nu!
Nu esti pregatita si nu e capabil sa te astepte din simplul motiv ca te vrea ca distractie si pa-pa-pa-pa-pa.
Asa ca flit!
Fii pe pozitiiwinking

| funnkydj a răspuns:

Draga mea, intr-o relatie in care iubirea este reciproca, relatia aceea cred eu ca nu se bazeaza pe sex! 1 la mana : El face santaje sentimentale"daca nu o faci cu mine inseamna ca nu ma iubesti". Parerea mea e ca daca te iubeste te asteapta oricat, 1, 2, 3 ani... 2 la mana: Nu e problema ta daca el e virgin la varsta de 16 ani. 3 la mana: nu te-a inteles pentru ca nu te iubeste. 4 : a insistat deoarece intr`adevar te doreste in pattt. Si raspunsul la intrebarea ta : A insistat, nu te-a inteles, si ti-a zis toate chestiile cu dorinta de a profita de inocenta tawinking Tot ce vrea baiatul e doar sexx. SI nu te lasa dusa de val cand iti da de inteles ca e gelos, e normal laughing Ii e frica ca te-a asteptat 8 luni si tu o vei face cu altu happy. Sfatul meu e sa nu o faci cu elbig grin

| vallery a răspuns:

Fugi si lasa-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca iti incepi viata sexuala cu el, dupa isi poate bate joc de tine si v-a folosi asta impotriva ta. pastreaza cat mai ai din copilarie, si nu o irosi, ca nu se mai intoarce. lasa ca baieti vor fi mereu gramada! te pup dulce:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-as fi dat intai o palma pentru ca a fost in stare sa spuna asa ceva.Veve fi fata desteapta, se vede foarte clar ce vrea...toti baieti de varsta lui gandesc asta."cati baieti mai sunt virgini la varsta mea?"

Gandeste-te doar.cum ar fi sa faci.si peste cativa ani cand vei fi casatorita.(probabil cu alt baiat). si sa-ti reproseze lucru asta. Si sunt sigura ca nu tiar placea. Unele fete si-au pierdut virginitatea si ar da orice sa o aiba inapoi si nu pot.Fi u mai desteapta si da-i papuci.NU te merita.

Ai grija de tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-as fi dat intai o palma pentru ca a fost in stare sa spuna asa ceva.Veve fi fata desteapta, se vede foarte clar ce vrea...toti baieti de varsta lui gandesc asta."cati baieti mai sunt virgini la varsta mea?"

Gandeste-te doar.cum ar fi sa faci.si peste cativa ani cand vei fi casatorita.(probabil cu alt baiat). si sa-ti reproseze lucru asta. Si sunt sigura ca nu tiar placea. Unele fete si-au pierdut virginitatea si ar da orice sa o aiba inapoi si nu pot.Fi u mai desteapta si da-i papuci.NU te merita.

Ai grija de tine:*

| IamIce a răspuns:

Doua motive sa nu faci sex cu el
1 daca vei face sex cu el probabil cand se va despartii de tine sau tu de el{ca doar nu o sa va casatoriti ca tiganii} va pleca multumit. 2 e ca o sa dea bang si valea

| cre3atza a răspuns:

Pai sincera sa fiu.inseamna ca nu te iubeste fara suparare.deschide ochii daca te iubea era capabil sa te astepte. daca tot ii arde de sex sa se duca la alta mai mare.

| tinkutza a răspuns:

Pai uite el tea reprosat asa tu spune-i ca nu esti gata si atit daca nu te intelege inseamna ca el nu te iubeste dar nu invers si zi ca daca nu poate el astepta si intelege insemna ca rupe relatia si atit!
doar simplu zi daca simte ceva sentimete fata de tine pai zi sa astepte!

| moni_6064 a răspuns:

Am aceeasi problema, numai ca a mea este mai marelaughing. Prietenul meu are 20 de ani, iar eu 15...impliniti peste o lunaoh go on,,, asa se intampla si la mine.imi spune ca nu poate sta fara, si ca ma vrea, faza e ca pe mine nu ma asteapta nici 2 saptamani.ai grija.Am vazut ultima ta intrebare.si cand am fazut acolo"faza cu sexul.intrebarile anterioare"am cautat intrebarea ta.Ai grija. Te pup:*