| drumurile a întrebat:

Am o intarziere de 7 zile si nici un semn sa vina menstruatia, pot fi insarcinata daca am bagat degetul in vagin? am avut sperma pe deget dar m-am spalat inainte de a baga degetul, totusi ma ingrijoreaza intarzierea, oare de ce imi intarzie? poate sa fii ramas spermatozoizi vii? stiu ca suna stupid straight face dar ma ingrijoreaza intarzierea, contact nu am mai avut din ianuarie

4 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema atata timp cat te-ai spalat.
intarzierile menstruale nu sunt neaparat o cauza a sarcinii. poate fi doar o coincidenta.
stresul poate fi o alta cauza, tu te ingrijorezi de intarziere...deci mai bine te-ai calma. daca tot nu te linistesti, ia un test de sarcina happy asa o sa fii mai sigura.

| Lorelai a răspuns:

Nu esti insarcinata. Doar iti intarzie menstruatia.

| αndï a răspuns:

Pai... nu stiu in ce masura te-ai spalat tu pe maini, da nu e prea posibil sa ramana, nu's asa incapatanatti spermatozoizii laughing curg si cu o singura picatura de apa.

Nu stiu ce sa zic confused ai incercat sa-ti iei un test de sarcina? macar sa fii sigura.

prietena mea a patit ceva asemanator, pentru ca a pus in gluma chilotii mei pe ea... si cand a realizat ca imi dadusem drumul in ei ( nemai avand alta scapare ) s-a speriat rau de tot laughing... si eu pe langa ea, dar nu a ramas insarcinata

si inca ceva : daca te vad pe strada te scot la un suc, esti printre 8 fete din 10 care se masturbeaza, si din alea 8 doar una recunoaste happy aia esti tu happy sincer imi place ca ai curaj sa recunosti

| francesca a răspuns:

Si daca ai avut sperma pe deget de ce l-ai bagat in vagin? sau de ce nu te-ai spalat bine pe maini ca sa nu mai ai motive de ingrijorare. oricum ingrijorarea ta este exagerata.nu ai cum sa fii insarcinata. daca ultimul contact a fost in ianuarie, sansele sunt si mai mici