| MadalinGGG a întrebat:

Aseară am vb cu fata de care îmi place și i am făcut o propunere sa ieșim intr o seara sa bem un suc ceva.
Mi a fost cam greu sa o conving pentru ca nu e genul ăla cu ieșirile in 2 (asta știu de când o cunosc, de 3 ani) dar pana in final a rămas ca ieșim weekendul viitor pentru ca ea are foarte multe teme, e clasa a 8 a, are meditații și o înțeleg pentru ca am trecut și eu prin asta anul trecut. Toate bune și frumoase pana când mi-a dat mesaj prietena ei cea mai buna (in seara asta ) și mi-a zis ca ea (fata de care îmi place) e foarte cuminte și amabila, iar eu am insistat și vede ca prietena ei nu se simte in largul ei vorbind despre asta, ca ar fi mai bine sa o las in pace pentru ca ea nu vrea sa stea cu mine...
La final mi-a zis sa nu i zic ca am mi-a zis ea chestiile astea, i am zis ca oricum știu ca fata pe care o plac a pus o sa mi zică dar și a dat cuvântul ca ea singura s-a gândit sa mi zică, oricum eu zic ca știe ea ce știe dacă mi-a zis chestiile astea.
Ce ziceți ca ar fi mai bine sa fac in situația de fata? Dar fără Glume pe baza asta va rog!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Sa stii ca nu mereu prietenele sunt bine intentionate. Esti tu sigur ca ea a pus-o sa iti spuna astea? Vorbeste cu tipa de care iti place si spune-i asa:
" Ne cunoastem de atata timp, de ce ai preferat sa imi spui prin mesageri ca vrei sa te las in pace? Puteai sa imi spui tu ca nu vrei sa iesi cu mine sau ca nu iti place de mine, nu sa o pui pe X. M-am simtit putin penibil. Preferam sa ma respingi tu, nu prietena ta. Oricum nu sunt suparat pe tine si sper totusi sa mai vorbim."

3 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Singurul lucru bun de facut, ar fi sa nu faci presiuni asupra fetei pe care o placi. Daca e, incearca sa discuti din nou cu ea, pentru ca lucrurile de genul trebuie sa fie discutate doar intre voi doi. Dar incearca sa nu o lasi sa vada ca un refuz te deranjeaza sau te supara. In felul asta, se va simti mai in largul ei sa iti spuna exact ceea ce gandeste, direct, fara menajamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu zic sa iesiti atunci cand ati stabilit si sa spuneti lucrurilor pe nume...

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Subscriu!