| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste lunga..cred ca nu o sa va plictisiti, dar am nevoie si de sfaturi.
Vara trecuta eu si prietenele mele (sunt 2) am cunoscut 3 baieti
am iesit seara ..pana la urma prietenele mele sau combinat si mai ramaneam eu dar nu era tipul potrivit..pana la urma am acceptat si am lasat de la mine.oh go on..seara am jucat diverse jocuri..ne-am strans mai multi si dupa 2-3 zile iubitul prietenei mele incepe sa ma sune ..cred ca si-a consumat toate minutele vorbind cu mine big grin..si la un moment dat prmesc un mesaj de la el si imi zice ca ii place de mine si ca vrea sa fim impreuna. ..pana la urma a ramas asa ne-am luat cu altele, scoala ..eu nu putem sa ies.oh go on.
Vara asta ne intalnim din nou dar e alta situatie.o prietena a revenit la fostul iubit iar celalta are pe altul.iar fetele au decis sa ma combine..eu mai tin inca la el dar nu vreau sa ii zic.
Am iesit seara. toti iar prietenul lui imi spune ca el ma place.big grin...happy
Prietena mea l-a sunat ieri si i-a zis tot, dat absolut tot..ca il plac ..etc. si el a reactionat asa:Serios?
Prietena mea il intreaba daca iese afara.
El zice ca are nu stiu ce treaba. si se mai iau ei la vorba si prietena mea ii zice ca nu ies..si el zice ca
pai da-mi numarul ei de telefon ca o sun eu si o conving sa iese..etc.
Eu am mai auzit ca el nu stie cum sa faca sa imi zica ca ma place si nu stiu ce chestii..eu m-am enervat rau pe prietena mea..cand am aflat si sincer nu as vrea sa dau ochii cu el..nu stiu parca ma simt prost.big grin.voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te simti asa cum ai spuus tu.

| Hirako a răspuns:

Trandafirii sunt rosii,
Tu il placi si el te place,
Intrebarea ta a fost lunga si plictisitoare,
La fel ca rima mea alba.

Concluzia-i evidenta, spune-i ce simti,
Drumul iti e liber, e complet lipsit de zimti!
Nu ai de ce sa te temi, nu trebuie decat sa-l chemi
Totul va fi bine, Hirako-ti garanteaza
Si chiar daca nu va fi, el te consoleaza!

| ANDRErock a răspuns:

Oooo ce poveste, trebuie sa ai tupeuwinkingspune-i cati place de el, cerei IDu, numarul de tel, daca nu stie cum sa-ti spuna ca te place spune-i tu ca il placiwinking

| anonim_4396 explică (pentru ANDRErock):

Pai am id lui dar nu prea intra ca nu are cum ..am si nr lui de tel si cred ca si el il are pe al meu.big grin..si cand avem timp iesim toti afara si vorbim dar el sta mai mult pe langa mine si nu prea zice nimic.happy

| ANDRErock a răspuns:

Pai,spune tuhappy, sau spune-i sa spuna cevahappy

| EllyElenuta a răspuns:

Lasa orgoliu si iesi :* Nu are de ce sa iti fie rusine. Cred ca prietena ta a facut intr-un fel bine ca i-a spus pentru ca stiu ca tu nu aveai de gand sa ii spui happy Daca vrei lasa`mi un mesaj cu id`ul tau sau spune-mi m`ai multe pe privat puppy dog eyes

| Wellaa a răspuns:

Dooamne. tu acum nu ar trebui sa te simti prost oh go on. Ar trebui sa ii spui ca il placi si poate se va lega cv intre voi :*. NU este o rusine sa PLACI o persoanawinking:*