| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Fac pregătire cu o fosta colega.ea este in zodia ac,iar eu in zodia Capricorn, nu știu dacă contează asta laughing amândoi avem 19 ani.nu știu cum sa va spun, dar eu simt ca ea este fata potrivită cu care pot avea o lunga relație.nu știu ce sa spun despre Atracția fizica, dar noi ne potrivit așa...D.p.d.v fizic.eu nu vreau sa ii spun despre ceea ce simt eu,as vrea ca totul sa se întâmple natural,din subconștient pana când dau de înțeles lucrurile.ea este o fata foarte timida,retrasa,am simțit ca ii este teama, dar as avea răbdare pentru ea oricât ar fi nevoie.voi ce credeți ca ar fi mai bine sa fac?

11 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Zodia ac?

| RAY a răspuns:

Azi am vazut un film asa bun despre iubire in care am inteles ideea ca trebuie sa lupti pentru ceea ce iubesti, o relatie presupune multe sa stii se numeste gol in ziua nunti

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru RAY):

Mulțumesc mult, o sa ma uit la el, căci de mult nu m-am mai uitat la un film! happy

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru RAY):

Ești Fata sau băiat? laughing vreau sa discut cu o fata mai multe lucruri, cu băieții nu ai ce discuta in privința asta laughing

| RAY a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Fata esti sigur de asta, tu stii mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimci din subconstient, atat vreme cat nu deschizi gyra si nu-i spui ce simti si ce vrei de la ea, telepatic nu se trasnmite nimic fetei!
Nu are importanta ce odie sunteti, ca nu zodiile va selecteaza, ci atractia, simpatia samd.
Eu te sfatuiesc sa-i vorbesti fetei, pentru ca mutenia nu aduce nimic bun, dimpotriva, poti s ao pierzi definitiv, ca de ghicit fata nu poate ghicii daca o placi, daca o vrei sau daca simti ceva pentru ea!

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Violleta2022):

Da,dar dacă nu este ceea ce cred eu pot strica o prietenie frumoasa...ea nu o sa spună nimic care sa mi placa mie pentru ca este timida. Sa știi ca am surprins-o de câteva ori când se uita la mine si când m-am uitat si eu la ea s-a uitat in alta parte.sa DIE asta un semn sau se uita fata doar așa?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

In cazul asta, spune-i ca-ti place de ea si intreab-o direct daca vrea sa fie prietena ta! Ia atutudine ca esti baiat si daca fata este timida, asta asteapta, ca tu sa faci avansurile!
Nu ai tu cum sa simti daca ea se teme de ceva sau nu, deci, lasa presupusul si subconstientul, ca poti vorbi doar din punctul tau de vedere, nu si al fetei, tu fa in schimb ceea ce este normal ca un baiat sa faca, declara-i sentimentele pentru ea si invit-o undeva.
Nu am inteles la ce te referi totu cand spui ca-i este teama... ce vrei de la ea sex? Ai ajuns sa-i spui asta deja? Ce sa astepti?

baiete, daca vrei o fata, spune-i ce simti pentru ea si invit-o in oras, la o caefea, proijitura sau pizza, dar nu astepta sa faca ea pasul asta, ca nu va veni de la nimeni, coporta-te ca un baiat/barbat, nu ca un papagal.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Violleta2022):

Am invitat-o si a ieșit de fiecare data, dar singura mea teama este ca nu sunt de ea...adică eu am umblat numai cu fete ușoare ca orice băiat in creștere, de altfel laughing acum parca îmi doresc ceva serios, de durata, dar dacă nu am mai întâlnit pana acum una ca ea îmi este greu sa o abordez in acest fel

| Pool77 a răspuns:

Daca-ti zic ca esti un pampalau probabil te superi, dar esti.
Cum sa vina totul natural? Doar n-o sa te sarute doar asa ca e vineri, sau n-o sa-ti zica ca ti-ar suge **** doar pentru ca bate vantul.
Daca nu esti barbat pe **** ta, si nu sti sa faci primul pas, asa o sa ramai "cu privirea". Invit-o la o cafea, daca accepta e un semn bun, la cafeaua aia intreab-o daca ar vrea ceva de la tine, spune-i ca tu ti-ai dori o relatie si aia e. Ce-i asa greu frate?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Pool77):

Lucrurile astea mărunte pe care le-ai nominalizat tu le foloseam si eu la fetele mai ușoare când îmi ardea de alte alea, dar ea este diferită, oricât de bărbat ai fi felul ei natural de a fi îți ia orice putere.