| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! Ma confrunt cu cea mai naspa situatie posibila. Am fost intr-o relatie cu cineva mai in varsta decat mine cu 16 ani, primul barbat din viata mea si ne-am despartit anul trecut. De curand m-a invitat la el la o cafea si am avut si un moment mai intim..chestia e ca dupa asta mi-a marturisit ca e intr-o relatie de 3 luni si mie mi-a picat fata cand am auzit. Mi-a propus un fel de pact in care chiar daca ne vom gasi pe altcineva noi doi sa ne mai intalnim. Si i-am spus ca nu sunt de acord cu asa ceva. M-a scarbit profund. Vreau totusi sa-l sterg de tot, Facebook, insta, dar ceva ma apasa..imi e frica de o razbunare din partea lui, imi e frica ca are niste filmulete cu mine si imi este sa nu le puna pe vreun site ceva. Mentionez ca nu avem prieteni in comun, dar totusi stau cu teama asta.Ce ma sfatuiti sa fac?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nasoala situatia ta, el te va santaja cu aceste filmulete, intrebarea este unde l ai cunoscut, si de ce ai acceptat sa te filmeze, ai facut sex cu el? Filmuletele sunt din timpul sexului? Ce varsta ai tu si ce varsta are el? Ai putea depune plîngere la politie le explici situatia le spui ca acest om te șantajeaza. Nu sta cu teamă ca el se va razbuna, politia trebuie sa te protejeze.

| ania a răspuns:

Cu toate riscurile rupe toate legaturile cu acea persoana.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa puna nimic online, fiindca-l poti da in judecata pentru defaimare si i se face dosar penal.
Ai putea chiar sa-i spui acest lucru, ca sa fii sigura ca a inteles. Eventual scrie-i ca sa ai confrimarea ca in caz de se intampla ceva, sa dovedesti ca l-ai anuntat in scris.

Apoi, blocheaza-l peste tot si ia-i toate sanse sa te mai contacteze, ca-i un rahat de om. Te tinea de sexuaiala si sters pe picioare, si cred ca a facut chestia asta din totodeauna dar nu ai stiu tu, pana acum.

| ywar a răspuns:

Filmuleetee..hmmm, suna bine! Ce filmuleteee? laughing

| ywar a răspuns:

Acesta este un raspuns dedicat acelora ce au fost foarte scandalizati de "misto-ul" meu:
Sexul e ca foamea. Cand mi-e foame, mananc. Ce fac eu in dormitor se intampla si pentru ca partenera mea isi doreste. Am facut sex la piscina, pe plaja dar mi-am asumat. M-am terminat in diverse locuri de pe corpul ei, dar mi-am asumat si foarte important- SI-A DORIT SI EA.
Ocup o pozitie foarte importanta intr-o institutie aproape militarizata si nu imi permit la randu-mi sa pic intr-un penibil. Asadar, ea si-a dorit sa fie filmata pentru ca era foarte excitata in timp ce el dadea pompe cu gratie in savarina ei sau in poponetul ei mic si sexy. Trebuie sa fim asumati, dragi concetateni.
..pt Betty cea Urata, se stie ea care. trebuie sa dovedesti ca pozele/filmuletele au plecat in lumea virtuala de la statia care-ti apartine(mac si ip identificabil), altfel sunt vorbe in vant. La fel de bine acele filmulete sau poze i se puteau fura sub diverse forme si utlizand de exemplu un Keylogger fizic instalat cu gratie de catre o persoana binevoitoare.
Concluzia este legata de cuvantul asumare.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru ywar):

"Ocup o pozitie foarte importanta intr-o institutie aproape militarizata si nu imi permit la randu-mi sa pic intr-un penibil" Dar spune-ne si noua in ce domeniu sau departament lucrezi ca sa nu murim prosti

| ywar a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Te preocupa foarte mult unde lucrez eu? Nu are importanta unde lucrez.
Are legatura cu Ministerul Comunicatiilor si Societatii Informationale. Este suficient.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru ywar):

Am intrebat de curiozitate pentru ca la cum ai descris zici ca ai lucra in MAI sau ai fi coleg cu mine in MApN dar asa... Nu-si permite un militar s-o dea in penibil, tu la ministerul ala iti permiti "luxul" ala

| Crackman a răspuns:

Da, ce sa faci... O sa tragi chestiile astea după tine mai devreme sau târziu

| BlackRose03 a răspuns:

Nu este o situatie de care sa faci misto. Suntem oameni si facem greseli. Tipul ar putea sa o santajeze cu asta si faci glume? Not cool

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să-i scrii că dacă va pune filmulețele îl vei denunța la poliție și apoi să-l ștergi de pe orice site.

Răspuns utilizator avertizat
| gogugogugogu a răspuns:

Din mesajul tau rezulta ca te-a vrut si te vrea doar pentru sex. Banuiesc ca nu ti-ar fi respectat dorinta daca ati fi stabilit inca de la inceput sa nu existe poze/filme facute pe ascuns in momentele intime, e o diferenta prea mare de varsta si multi tind sa nu ia in serios partenera "prea mica". Este o loterie, sa speram ca nu are filme si poze iar daca are, atunci din respect pentru tine si pentru tot ce i-ai oferit sexual (pentru ca altceva nu cred ca a contat), nu le va distribui vreodata. Succes!