| Buster a întrebat:

Salutare, va cer si de data asta ajutorul deoarece de fiecare data nu ma-ti dezamagit.
Ok povestea incepe asa am cunoscut o fata si pana acum nu am avut prea multe prieteni, si mie de fata aia imi place si ei cred ca de mine dar problema mea e ca eu sunt timid si cand o sa fie sa ma intalnesc cu ea (inca nu m-am intalnit) nu o sa scot nici un sunet ...si as vrea sa ma ajutati cu sfaturi, idei cum sa imi inving stare asta de emotie si de timiditate si cand ma intalnesc cu ea sa imi vina cuvintele mersi mult

6 răspunsuri:
| Aham a răspuns:

Cand am iubit si am fost iubit prima data, eram exact ca si tine...era acum 4 ani. tin minte cum stateam langa ea fara a indrazni sa o sarut si ea m-a tras aproape de ea si m-a sarutat cu foc. m.am simtit enorm de bine doar ca si acum regret ca am inselat-osad. Te sfatuiesc sa treci peste timiditate si iti zic din experienta mea ca totul merge de la sine, dupa ce vei trece de pasul asta sa nu renunti sa o iubesti niciodata. Mi-ar place daca mi-ai zice cum s-a intamplat dupa ce iti petreci acea zi. Mult succes!

| Silvian1295 a răspuns:

Pai totul o să vină de la sine. Gândește matur și fi tu însuți. Când te întâlnești cu ea întreb-o fel și fel de lucruri (ce hobby-uri are, daca are sora / frate, ce zodie este ș.a). Comunicarea este cea mai bună armă și te asigur că odată ce dezvoltați un subiect și vă simțiți bine nu o sa mai ai vreun motiv sa fi timid. Sper că te-am ajutat și succes!

| HappyDarkness a răspuns (pentru Silvian1295):

Dar cum fac ochii albastrii?straight face

| Silvian1295 a răspuns (pentru HappyDarkness):

Nu înțeleg la ce te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa-i zici si ei prima data cand va intalniti ca esti mai timid, mai sensibil, mai romantic dar feroce ca un tigru cand e nevoie si o sa-ti mai treaca emotiile. trebuie sa le recunosti ca sa le poti invinge.

| HappyDarkness a răspuns:

Scriu mult.asa ca citeste.merita!

Si eu am avut un prieten.si eram timida...ff tare.M-am desp de el si acum vorbesc cu el incontinuu. nu imi mai este rusine deloc.
Dar uite ce trebuie tu sa faci:

1.a. Daca este de gasca va intalniti unde vrea ea.Nu o lua cu : Printesa.papusa.iubita.puta.gurita. ZII PE NUME! cand va intalniti va ziceti buna. Daca aveti aceiasi prieteni barfiti ff putin despre ceva amuzant sau despre cineva ce nu-i place ei. gen: cica alex s-a intalnit cu bunicasa si i-a tras o palma de a cazut pe jos. in balta apoi a cazut si bunicasa.Fii mai smecheras ca fetele de gasca nu prea accepta molai.si daca esti.ascunde.
b. daca e mai "feminina " invit-o la un suc.inghetata.etc. uitete imprejur.vezi ceva de discutat? a.Nu? inventeaza si tu ceva. b.Da? zii da incet. fara balbait si nu ii spune despre boschetari daca e inimoasa. spune-i despre ceva putin amuzant. apoi daca e cv trist fa o mutra gen: puppy dog eyes.

2. Daca nu aveti prieteni comuni.zi o intamplare luunga despre ceva trist.sau amuzant.[daca e trista.ceva amuzant. daca e asa si asa ceva trist.]

3. Daca e si ea timida.stii ce sa faciwinking

my opinion: xD fi tu! sa zicem ca tu vb ffffff rar. incepi prin ai zice:. Vr un suc? ea:da...ea bea sucu tu politicos ei o gura de suc si incepi sa zici o intamplare.sau sa o intrebare cevabig grin
Bafta!