| meirosu1 a întrebat:

Salutare. va rog ajutati-ma am o mare problema m-am indragostit de o fata si nu stiu ce sa ma fac o visez noaptea, mai sunt si gelos cand o vad ca o ia baieti in brate si ii mai da cate o palma la fund.
va rog ajutati-ma ce sa-i spun ca nu stiu.
vreau mai mult fetele sa-mi raspunda la intrebare ca se pricep foarte mult.
dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Ia-o usurel daca nu vrei sa o sperii! Invit-o la un suc si spune-i ca e o fata foarte draguta si ca ti-ar placea sa fiti impreuna. Chiar daca ea nu te place, ar fi flatata. Regula nr.1: fara trucuri ieftine!

5 răspunsuri:
| Raptorz a răspuns:

Inseamna ca e buna rau big grin si ai sanse minime daca stai toata ziua pe metin...

| Painkeeper a răspuns:

Vorbeste cu ea, invit-o la un suc, mai cumpara-i si ei ceva frumos gen o ciocolata, flori etc. Intr-un final spune-i ceva frumos si intreab-o daca vrea sa stea cu tine! :*

| Akumaki a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, chit ca este o discutie banala, tu vorbeste cu ea. Salut-o cand o vezi, intreab-o daca "ti-ai facut ceva la par? sa stii ca-ti sta foarte bine", spune-i ca culoarea tricoului ii scoate ochii frumosi de culaorea X in evidenta dar totusi nu da in vrajeli, se va prinde si o sa te cam arzi. Fa-i cat mai multe complimente posibile. Nu mai fii gelos, practic nu ai de ce, sunt doar copilarii pe care le fac acei baieti + ca unei fete nu-i plac asemenea gesturi. Cand te duci pana la chiosc si iti cumperi ceva pastreaza o anumita suma de bani si pentru ea dar nu foatre mult, putin, gestul conteaza, cumpara-i o eugenie sau un baton de ciocolata, ceva marunt. Daca observi ca fata are vreo problema vorbeste cu ea, intreab-o ce a patit, daca o poti ajuta cu ceva iar fata va vedea in tine un baiat dragut, protector caruia ii pasa de sentimentele ei. Daca o vezi ca nu poate sa duca ceva ajut-o, asta desigur cu permisiunea ei. Nu o intreba daca vrea sa mergeti undeva, la un suc sau ceva gen, daca fata este timida se va speria si poate se va ferii de tine, pentru inceput mergeti sa va plimbati in parc, pe bulevard, asezati-va pe o banca si apoi deschide tu un subiect de discutie, puternic mediatizat pe care se poate discuta ceva. De asemenea, va puteti duce sa va plimbati cu rolele sau cu bicicleta, depinde ce aveti fiecare si un animal de "companie" este o scuza buna. Daca aveti amandoi catei, mergeti la plimbare cu ei in parc. Dupa ce va cunosteti destul de bine apoi poti face pasul cel mare si o poti intreba daca vreti sa mergeti la un suc. Daca observi ca fetei nu-i prea face placere, nu insista poate ca asa era sa fie iar pentru tine este pregatit altceva. Curaj ca nu musca ( cred )!

| rody97lory a răspuns:

Pai nu mai pierde vremea si vorbeste cu ea. Apropiete de ea mai mult, invit-o la suc, iesiti impreuna si spune-i ca o placi. Nu astepta atatawinking vezi ce spune si ea. Daca te place continuati sa iesiti si cine stie...
Daca nu te place, cuceresteowinking Stii tu cum, fura-i inima :* eu iti urez bafta :*

| grab a răspuns (pentru rody97lory):

"Stii tu cum"

Daca stia, nu mai intreba aici!

Mosule, tipa akumaki de mai sus ti-a dat mura-n gura pentru varsta ta. Deocamdata daca aplici alea afli sigur ce parere are despre tine. Apoi decizia ar tebui sa fie un fairplay. Te vrea, bine, NU? iarasi bine! next!