| NoHero a întrebat:

Salutari, in urma cu o saptamana am facut dragoste cu iubita mea, aceasta fiind virgina, a decis ca e destul de ok sa-si inceapa viata sexuala alaturi de mine, inainte de asta, mi-am frecat penisul putin de clitorisul ei, pe urma am pus prezervativul, nu a avut loc nici-o penetrare, dupa ce mi-am pus prezervativul a avut loc actul sexual, a avut loc si o sangerare, ce e normal la pierderea virginitatii, urmatoarea chestie e ca, am gasit jos putina sperma care probabil a cazut cand am dat jos prezervativul, nu cred ca era in perioada fertila, de obicei ciclul ii vine in data de 15-16 sau la finalul luni 29-30-31, am incercat sa calculam daca a fost in perioada fertila dar nu stie exact din ultimele 6 luni data, acum la o saptamana dupa contactul sexual, aseara, a avut loc o mica sangerare, a vazut pe chiloti, dar nu stie sigur de la ce, a spus ca si-a introdus degetul in vagin, sau poate nu chiar inauntru, dar cum are unghii mai mari e posibil sa se fi zgariat si sa fi cauzat o sangerare sau ceva? tinand cont ca zona e foarte sensibila, daca nu, credeti ca ar fi posibila o sarcina sau ceva?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai juniorule; CICLUL si MENSTRUATIA sunt 2 notiuni complet diferite. CICLUL MENSTRUAL reprezinta un FENOMEN cu o anumita lungime ca si timp, adica o PERIOADA de timp, care se repetata periodic/ciclic. MENSTRUATIA reprezinta un PROCES fiziologic prin care este eliminat din organism/corp un produs, amestec de sange, mucus, tesuturi si resturi de vase de sange, denumit MENSTRA. Acest menstruatie NU se poate produce de 2 ori intr-o luna, adica odata la mijlocul lunii si /sau la sfarsit. Perioada fertila adica acele 4-5-6 zile in care exista posibilitatea de a se forma o sarcina se poate determina doar in cazul in care CICLUL MENSTRUAL este de tip REGULAT si are mereu acelasi numar de zile. Fara a oferi/prezenta date exacte si certe privind ciclul menstrual si data exacta in care a fost intretinut sexul de dezvirginare, NU se poate formula un raspuns, cert/sigur si corect. Multa sanatate!

| NoHero explică (pentru corbulalbrosu):

Ce intreb eu ce raspunzi tu.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru NoHero):

Ti-am dat singurul raspuns posibil de dat dupa modul in care este prezentata intrebarea si pe baza informatiilor oferite/prezentate. S-ar putea ca doar celebra ghicitoare Mama Omida sa-si dea cu parerea sau presupunerea. Pentru un raspuns cert, sigur si corect sunt necesare informatii privind : tipul ciclului menstrual, lungimea acestuia, data de incepere a ultimei menstruatii, data exacta a intretinerii sexului, saca eexistat ejaculare si unde, etc. etc. Doar pe baza acestor date certe, precise, exacte probabil se poate determina PERIOADA FERTILA si daca a existat posibilitatea de a se forma sau nu o sarcina. Probabil ca vei intelege ca esti complet pe dinafara si este inutil acest raspuns de copil infantil.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu sunt sanse sa fi ramas gravida.

| cikone a răspuns:

Mai bine i-o dadeai in fund!