| bjornarsson a întrebat:

Salutari TPU!

Am si eu o intrebare legata de o chestie mai ciudata happy. Am vorbit cu o fata ceva timp, nu am avut o relatie sau ceva, doar am vorbit. Ei ii placea de mine si mie de ea. La un moment dat ea s-a suparat pe mine din nu stiu ce motiv m-a blocat pe Facebook. Ulterior a scos block-ul, nu i-am dat niciun mesaj si nici ea mie ca astazi sa vad ca iar m-a blocat.

Puteti sa ma luminati si pe mine in legatura cu urmatoarea situatie? De ce procedeaza asa?

Multumesc!

36 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu vrea sa te mai vada.
Ce-i greu sa intelegi atata lucru?

| Emma30555 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Domnule, vorbesti cu un copil de 15 ani. Lasă fata în pace sa copilăreasca ca ala de 22 de ani nu avea intenții serioase cu ea vroia și el putina distracție. Ce tot ii dai sfaturi de doi lei când fata scrie ca el vorbea cu toate colegele, vecinele posibile? Ea era îndrăgostită, el nu era, ce tot ii dai lecții de viata? Nu vroia nimic serios era un semipedofil care vroia sa profite de inocenta unei minore de 15 ani. El nu avea nici o problema, el se juca, el manipula, acel adult de 22 de ani. Mulți băieți fac asta, vorbesc cu 20 de fete în acelasi timp pana pica ceva apoi trec la următoarele fiindcă se plictisesc. Crezi ca toți băieții vor relații serioase, majoritatea vor doar sa se distreze.

| Emma30555 a răspuns (pentru geoconda):

Ai procedat foarte bine nu asclta de alte sfaturi, bazează te pe instinctele tale. Băiatul ala cauta doar distracții nu ceva serios.

| geoconda a răspuns (pentru Emma30555):

Asa este! Și el acum, văzând că nu pic, nu mă mai bagă in seama. Mda, si cică, el nu e ca toti băieții.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Emma30555):

Interesant ce zici: lasa fata sa copilareasca, in schimb el ar "trebui" sa caute ceva serios. Si este "semipedofil" pentru ca vrea si el putina distractie, sau pentru ca voia putina distractie dar nu cu o tanti mai in varsta ci cu una mai tanara? Deci el manipula, dar ea nu?

| Emma30555 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Când unul are 15 ani și unul 22 nu ai cum sa mi spui ca ala mic manipulează pe ala mare. Eu am zis ca el vroia doar distracție și încerca să o momeasca pe ea cu promisiuni de relație serioasa, dar vorbea cu altele, deci o mintea, nu vroia relație serioasa cu ea. Nici nu era legala relația ea fiind minora el fiind adult. Dacă își cauta fete de vârstă lui aducă de 20 de ani nu cred ca sunt tanti, încât sa caute minore laughing