| xPiccolo a întrebat:

Salutari.
Pt inceput nu e o intrebare propriu-zisa, e mai mult o cerere de opinie.

Am peste 20 de ani.
Acum aproximativ 2 - 3 luni am prins drag de o fata de 17 ani, am inceput sa tin legatura cu ea.
Avea prieten, i-am explicat ce vreau, etc etc.
Pe parcurs am ajuns sa dezvolt sentimente intense pentru acea fata, poate chiar sa incep sa o iubesc.

La un moment dat, dupa multe discutii pe acest subiect, i-am pus intrebarea decisiva, daca vrea sa fie impreuna cu mine.
Am fost refuzat, dar, cum am zis, deja o iubeam, nu am vrut sa renunt asa usor, imediat am intrebat-o daca vrea sa o las in pace, sa nu o mai deranjez... etc... mi-a raspuns cu "nu vreau sa iti raspund la intrebarea asta".
Am insistat sa stiu ce am de facut, sa stiu daca ii pasa sau nu...

Ma rog... am luat singur decizia sa ii dau pace.
Pe Facebook, am vorbit cu o alta fata, prietena de-a ei... discutii normale, nimic de sentiment,
"Ce faci" "buna"... chestii simple, o oarecare discutie.

In a doua zi de cand nu am mai vorbit cu fata de care ziceam la inceput, tot ea imi trimite mesajul: "de asta nu am vrut sa fiu cu tine, ca vorbesti si cu alte fete..etc".

Atunci m-am convins ca ii pasa.
I-am explicat ca doar cu ea vreau sa fiu, pentru ca am sentimente pentru ea si asa mai departe.

Am mai amanat pana sa o intreb din nou daca vrea sa fie prietena mea, am tinut legatura ca ceva mai mult decat amici.

La un moment, mi-am facut din nou curajul sa o intreb.
Mi-a zis ca nu imi raspunde... nici da nici nu... practic eram din nou in aceeasi situatie ca la inceput.
Am preferat sa o intreb si sa ii zic totul personal... m-am intalnit cu ea, tachinari, zambete, glume de tot felul.
Acelasi raspuns!

Eram hotarat sa renunt de tot.
De data asta mi-a zis povestea vietii ei, cum a crescut, unde, cu cine... etc.
A avut un argument bun in acea poveste, care m-a facut sa o inteleg de ce ii este teama si de ce nu vrea sa imi raspunda nici DA nici NU. AM RAMAS ALATURI DE EA.

Am mai avut discutii pe acest subiect, ne-am mai suparat... dar mereu reveneam la relatia initiala.
Nu imi zicea ca DA vrea sa fie iubita mea dar nici NU, doar ma lasa fara un raspuns.

Acum... eu pe fata asta o iubesc enorm, stiu ce inseamna iubirea, stiu cum se simte... etc.
Deci, o iubesc sincer si cu adevarat.

In acest moment suntem certati rau de tot, mai mult din vina mea, dar si din vina ei.

Mi-a blocat mesajele pe Facebook.
Mi-a blocat numarul de telefon.

Doar ca atunci cand o sun de pe alt numar vorbeste cu mine, ma asculta ce am de zis... ea incearca sa nu ma faca gelos, imi povesteste ce si cum, etc.

Eu o iubesc enorm.
Ce sfaturi aveti pentru mine?
Adica, cititi povestea, voi ce ati face in locul meu?
Ati mai continua sau v-ati opri... si sa terminati orice legatura?

Ps: oarecum sufar, imi e dor de ea, ma gandesc la ea...
M-am mai eliberat povestind aici.

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă are prieten nu ar trebui să mai stai după ea.
Îți pierzi timpul cu ea, nu te vrea sau nici măcar ea nu știe ce vrea.
Încearcă să te îndepărtezi de ea o perioadă și vezi ce se întâmplă.

26 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Noua fetelor ne place sa fim cautate de baieti pentru ca parem si noi importante, iar pentru cineva cu stima de sine scazuta e de un real folos. De aia nici nu accepta si nici nu refuza, dar sanse cu ea nu ai pentru ca daca dorea o relatie cu tine accepta din prima. Apoi, s-a folosit doar de atentia acordata de tine

| Catrice a răspuns:

"Am peste 20 de ani."... asta înseamnă și 30, 40...
O iubești, știi ce e iubirea... îți spun eu ca n-ai habar.

| xPiccolo explică (pentru Catrice):

Peste 20 ani... inseamna si 21 si 22.

Oricum... merci de raspuns.

| sofisis a răspuns:

Uhm...dude, esti a cincea roata la caruta. Ii place atentia pe care i-o acorzi dar nu te vrea. Ii faci bine orgoliului ei dar nu esti suficient de interesant incat sa lupte pentru tine. Esti usor obsedat din punctul meu de vedere.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ești oribil, în puii mei, normal că nu te vrea, încerci să-i distrugi relația laughing. Dacă o iubești și vezi că e fericită cu altul, nu fi egoist și du-te învârtindu-te. Fata te-a blocat și tu o suni de pe alt număr ca un disperat, frate, asta nu e iubire, e obsesie. N-ai pic de respect față de ea, că dacă aveai, îi respectai relația și refuzurile. N-ai limite deloc, practic, ea îți zice că nu te vrea și tu te bagi în continuare cu bocancii în viața ei. În locul ei îți dădeam un șut în kur de mergeai în pas săltăreț.

''încearcă să nu mă facă gelos'' laughing scuză-mă, dar pari bolnav și fetei cred că îi e frică de tine, de asta încă îți dă raportul cu ce face.

Ți-a dat block, dă-i pace.

| supadeceapa a răspuns (pentru supadeceapa):

Și îmi pare rău dacă am fost rea, dar nu mi se pare deloc normal comportamentul tău.

| xPiccolo explică (pentru supadeceapa):

Nu esti rea.
Am cerut pareri... le primesc.
In fine, sunt mai multe decat am reusit sa povestesc.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru supadeceapa):

Taie-ma, omoara-ma, dar eu nu inteleg cum persoanele ca tine ajung la concluzia ca totul se intampla din vina altcuiva si niciodata a ei ( a femeii).

| supadeceapa a răspuns (pentru GirlOnline81):

Sper să îi dai block unui dubios și să te sune de pe alte o sută de numere.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru supadeceapa):

N-o sa se intample niciodata asta, supadeceapa, dar, avand in vedere ca speranta moare ultima, tu poti spera in continuare.

" Daca o iubesti si vezi ca e fericita cu altul..."
E atat de fericita incat s-a trezit, intr-o zi, ca vorbeste in exces cu altul laughing.
Nu xPiccolo e cel care ii strica relatia, fata mea. Se descurca singura cu asta, si o face de minune.

| supadeceapa a răspuns (pentru GirlOnline81):

Dar ce ți se pare așa extraordinar, de nu ți se poate întâmpla și ție? laughing Mi s-a întâmplat mie, să fiu politicoasă cu o persoană și să mă trezesc că nu mai scap de ea.
Unde a zis că au vorbit în exces? Au vorbit 2-3 luni. Ar trebui să te închizi în casă dacă ai relație, bănuiesc, să nu mai comunici decât cu pereții.
Tu ce nu pricepi din: M-a refuzat. Mi-a dat block.

Încă puțin și te văd la postarea cu violatori, aplaudându-i și pe ăia laughing. Că doar nu înseamnă poate și poate înseamnă da.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru supadeceapa):

" Ce ti se pare asa extraordinar..."
Nu "extraordinar", ci mi se pare normal ca in momentul in care vrei altceva sa cauti in alta parte, dar neaparat sa-l anunti si pe celalaltwinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Las-o in pace pe supica, nu am tinut o datã cu ea si mi-am facut un renume de violator pe aici rolling on the floor

| supadeceapa a răspuns (pentru GirlOnline81):

,,Am fost refuzat.
Mi-a blocat mesajele pe Facebook.
Mi-a blocat numarul de telefon.''

N-au mai vorbit. L-a cautat? Nu, s-a bagat el in seamă cu prietenii ei.
Ești blonda?

Morbid, tu susțineai că o femeie merită să fie violată dacă poartă o fustă scurtă, ești irelevant rolling on the floor.

| Angelindeed a răspuns (pentru GirlOnline81):

Poate stie ca sunt prieteni nu a mentionat nimic despre asta

| GirlOnline81 a răspuns (pentru supadeceapa):

Dupa replica ta, imi dau seama ca n-ai priceput mare lucru din postarea mea.
Cat despre "esti blonda?", o sa-ti spun mainewinking. Dar tu da-i inainte, nu ma menaja. Tin la tavalealawinking.

| supadeceapa a răspuns (pentru GirlOnline81):

Dacă așa înceată ești, ok, te aștept. Pe mâine love struck

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Angelindeed):

Cine sa stie, iubitul?

| Angelindeed a răspuns (pentru GirlOnline81):

Scrie ca avea prieten la trecut si unde scrie ca ascunde?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Angelindeed):

Tocmai asta e ideea: AVEA prieten.

| Angelindeed a răspuns (pentru GirlOnline81):

Si de ce nu mai are

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Unde dzo am zis eu că toți tipii sunt la fel? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supadeceapa imi pare rau de tine daca ai avut experiente naspa cu niste tipi care au avut atitudine obsesiv-compulsiva, dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel big grin sau ca si celelalte femei au trecut prin asta.

| Xelon a răspuns:

Pfffff,penibil frate...
Cum sa te îmbârlige de cap o copila?
Pentru nici o fata nu merita sa renunți la mândria ta, nici o fata nu are "scorbura " de aur...
In fine, dacă mai ai putina demnitate nu o mai cauta și dacă te cauta ea nu o baga in seama, este o petarda de copila moarta după atenție, imi este mila de iubitul ăla al ei.

| Angelindeed a răspuns:

Te agiti prea mult in timp asa scurt daca ti-a dat block adio

| Sorin7777 a răspuns:

Da merita sa faci sacrificii pentru persoana iubita daca simti ca mai e o scanteie si din partea ei...
Cauta sa vada ea ca tu o iubesti cu adevarat si poate vei reusi!
Bafta