| DjYeti a întrebat:

Salutari tuturorhappy
Iata care e situatia mea..De mult timp m-am indragostit de o fata care imi este foarte apropiata si ca distanta(vecini) si ca prieteni..in fiecare zi ne vedem, povestim, dar atat..nu am curajul sa ii spun ca o plac, ca o iubesc enorm de mult, poate mai mult decat orice...Nu i-am spus acest lucru dintr-un simplu motiv: E cu altcineva..si de fiecare data cand ii vad impreuna parca am un regret ca nu am facut un pas mai repede inca de pe atunci cand m-am indragostit de ea. o cunosc de cand eram mici, de la 4-5 ani, dar ea este mai mare decat mine cu aproximativ 1 an jumate.

Ce ar trebui sa fac? As dori un raspuns util, sa ma ajute sa trec peste aceasta problema..Doamne, rau e cu dragostea asta..Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| LarriBia a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, cred ca stiu ceea ce vrea ea de la tine : vrea doar sa aiba un prieten bun alaturi (chiar si de sex masculin). Asteapta pana va fi libera, pentru ca daca vei incerca acum sa ii spui ca o placi, cu siguranta raspunsul va fi : nu, pentru ca isi iubeste prietenul. Deci, daca nu vrei sa o pierzi de tot (sa se raceasca si relatia de prietenie) asteapta pana e liberawinking.

| DjYeti explică (pentru LarriBia):

Spuneai ca ti s-a intamplat si tie. tu cum ai procedat?

| LarriBia a răspuns (pentru DjYeti):

Eu sunt fata, deci un baiat (bun prieten) s-a indragostit de mine, in timp ce eu iubeam alt baiat, ti-am spus cum e bine sa procedezi, daca nu vrei sa o pierzi...Noi am ramas buni prieteni, dar sincer mai bine nu imi spunea ca ma place.

4 răspunsuri:
| DiiiAnAaaa a răspuns:

Spune`i ce simti. Si daca nu simte la fel macar stii ca ai incercat. Si daca va cunoasteti de cand erati asa mici, sigur nu iti va intoarce spatele si veti ramane prieteni ca si pana acum.:*

| Ovidium25 a răspuns:

Poate ar trebui sa fi sincer cu ea. daca te va refuza macar ai tu sufletul impacat ca nu ai stat cu mana in san!