| stefan110310 a întrebat:

Saluuthappy Am si eu o intrebare. A venit asa pe moment. Ce credeti voi ca e iubirea? adica o definitie ceva. astept cat mai multe pareri

4 răspunsuri:
| shnel a răspuns:

Iubirea nu cred ca are o definitie concreta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie asta imi bombardeaza creieru pe moment :
"Iubirea este o chestie care te face sa razi atunci cand esti obosit.

Iubirea este cand ii spui unui baiat ca-ti place camasa lui, si atunci
el se imbraca cu ea in fiecare zi.

Iubirea este atunci cand catelusul vine si te linge pe fata chiar daca l-ai lasat singur toata ziua.

Iubirea e...e ceva minunat! "

Si o definitie zisa de mine, pai este sentimentul de atasare care se dezvolta si renaste dragostea, protectia etc pentru o persoana.

| bibitza_7911 a răspuns:

Iubirea e batai de inima pentru dureri de cap

| Myawa a răspuns:

Hmm draguta intrebare...
Din punctul meu de vedere, iubirea este un sentiment complex, sentimentul de iubire este atractia foarte mare asupra unei persoane, importanta si interesul, dorinta de a-ti pasa de ea, toate acestea sunt implicate in iubire.
Dorinta de protectie, de a-ti imparti viata cu cineva, sa simti nevoia de a fi completat. asta e iubirea adevarata.
sper sa te fi ajutat laughing cam multa filozofie rolling on the floor stiu. dar asta e definitia mea