| Un1kuL a întrebat:

Mi-a venit in cap ceva cam imposibil.voi ce credeti? sarea ar putea fi lichida fara ca aceasta sa fie amestecata cu apa sau alte substante lichide?
astept pareri

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aici exista sare lichida. E si sub forma de spray chiar. Cred ca si in Romania se gaseste. Nu se pune apa in ea, dar are deja pentru ca e din apa de mare big grin

| Un1kuL explică (pentru anonim_4396):

Da,ai dreptate dar e dizolvata deja in apa

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Da, uite cand iei sare si bagi degetu in ea si freci mult timp se va face o stare lichida mica.

| BogdanS a răspuns:

Ar fi o revolutie extraordinara.Dar cred ca s-ar pierde prea usor in stare lichida.Si prin pierde ma refer la faptul ca am putea sa o irosim inutil si rapid.