| Denisa1Elena a întrebat:

Am o problema..Cu fostul meu iubit, adica nici nu stiu daca e fostul dar nu mai stam amandoi sau ceva de genu.A inceput sa fie mai indifenent cu mine sa nu-i mai pese de mine si asta ma doare, am fost si eu indiferenta cu el si cred ca de asta s-a schimbat asa de mult.La scoala in fiecare pauza sta cu prietena mea cea mai buna, si tot le-am spus la amandoi relatie indelungata si au zis ca-i enervez si sa tac ca sunt doar amici.Asa zic ei, dar parca eu nu vad ce apropiati sunt! Eu de multe ori ma cert cu prietena mea doar din cauza lui! Cand ii vad pe ei 2 amandoi pe sala de scoala intru inapoi in clasa,e ciudat cand sunt amandoi nici nu ma baga in seama! Vreau sa fiu si eu asa de indiferenta cu amandoi, mai mult cu el! Dar nu stiu cum, il iubesc... Si nu i-am demonstrat asta de prea multe ori, dar nici nu mai vreau! M-am staurat de el, si asta i-am zis-o si lui.Dar ma doare cand ii vad amandoi.Il iubesc asa de mult si pe ea ca e prietena mea.Dar nu stiu, vreau sa sufere sa-l fac sa regrete ca ma pierdut! Idei, sfaturi! Orice.Dau funda! Numai ajutati-ma! Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| mady20300 a răspuns:

Pai stii, de cele mai multe ori se zice ca roate se intoarce. Daca si tu ai fost indiferenta cu el poate acum vrea sa ti-ao intoarca.Dar tu prefate ca nu iti pasa.Il va durea mai tare, sau poate nu acum dar mai tarziu isi va da seama ca te-a pierdut definitiv! Iar ea daca ti-ar fi prietena cu adevarat nu ar fi trebuit sa se bage stiind ca ati avut o relatie! ar trebui sa fii indiferenta cu amandoi.Ea nu ti-a fost niciodata o prietena adevarata daca acum iti face asa.el este un nesimtit si vrea sa te oftice si mai tare, dar nu a gasit alt mod decat sa stea cu prietena ta.iar ea este o naiva! tu fii tare si ai sa vezi ca la un timp o sa il uiti, nu se merita.ma sunt baieti! Bafta:*

| Denisa1Elena explică (pentru mady20300):

Multumesc mult pentru sfat! ♥

| mady20300 a răspuns (pentru Denisa1Elena):

:*

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani am eu grija, faca intelegi ceva din ce am scris mai sus e bine, daca nu intelegi te rog sa ma intrebi

| Bellutza02 a răspuns:

Hey,eu cred ca intr-o zi trebuie sa il intrebi(de preferat cand sunteti singuri)daca te mai iubeste sau ce are, si in functie de raspuns trebuie sa actionezi si trebuie sa stii ca nu e singurul baiat de pe lume asaca intoarcei favoarea, fa-l sa sufere cum suferi tu daca face asta intentionat. sper ca te-am ajutat pentru mine e bine ca te-am ajutat nu-mi trebuie funda neaparat!

| carmenanca a răspuns:

Uite. fata aia pe care tu o numesti "prietena" este o tradatoare si nu se poate numi asa. si el avand in vedere ca ati fost impreuna nu ar trebui sa petreca timp cu prietena ta adica e aiurea. cred ca vrea sa te oftice sau ceva de genu thinking bine ar fi sa il tratezi cu indiferenta asta doare cel mai tare, iti spun din proprie experienta. nu se merita sa mai pierzi timpul asteptand ca o persoana ca el sa se intoarca la tine. esti o persoana buna si nu merita sa fi tratata asa! bafta! te pup :*

| Denisa1Elena explică (pentru carmenanca):

Daca as putea sa-ti dau si tie funda ti-as da-o ca mi-ai dat un raspuns foarte bun ♥ Multumesc din suflet Carmen :*

| carmenanca a răspuns (pentru Denisa1Elena):

Nu e nevoie de funda. sper ca am fost putin de folos :* :*