| dianabbb a întrebat:

Se poate sa ramai însărcinata dacă el împinge doar pe labii și abia intra? Fără ejaculare, nimic. Se masturbase înainte cu vreo 6 ore după care a urinat de 2 ori. În condițiile în care pe 7 iulie mi-a venit ciclu și asta a fost pe 26.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea ta este compusa de fapt din mai multe alte intrebari.
1.),,În condițiile în care pe 7 iulie mi-a venit ciclu și asta a fost pe 26. '' reiese ca joaca sexuala a avut loc in cea de-a 20-a zi a ciclului menstrual adica ziua care cel mai probabil este situata in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, cea in care formarea unei sarcini este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma este de fiecare data ejaculata in vagin. (Cu conditia ca ciclul menstrual sa aiba de regula lungimea cuprinsa intre 27-31 de zile).
2.),,Se masturbase înainte cu vreo 6 ore după care a urinat de 2 ori.'' In acest caz se poate considera fara nicio teama ca ar fi gresita aprecierea, ca in situatia respectiva in mod sigur a fost eliminat din uretra penisului orice urma de sperma ramasa dupa ejaculare. In plus din cauza aciditatii urinei, resturile de urina ramase pe canalul uretrei creaza un mediu toxic si ostil in care eventualii spermatozoizi ramasi NU pot supravietui nicio clipa.
3.),,Se poate sa ramai însărcinata dacă el împinge doar pe labii și abia intra? Fără ejaculare, nimic.'' Practicand un astfel de mod de joaca sexuala, a ramas gravida si a si nascut o singura data o singura femeie in intreaga istorie a omenirii. In rest cam nimeni si niciodata nu a mai ramas insarcinata. Multa sanatate!

| dianabbb explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult. Eu știam ca perioada fertila ridicata e la jumatea ciclului. Și da, mă situez intre 27-31 de zile.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dianabbb):

,,Și da, mă situez intre 27-31 de zile.'' In acest caz perioada fertila se suprapune peste perioada cuprinsa in a 2-a 3-ime a ciclului si anume intre ziua a 9 si a 18-a zi, numarate fata de prima zi a ultimei menstruatii avute.

| dianabbb explică (pentru corbulalbrosu):

Te rog frumos, răspunde mi ca sunt disperata. Astăzi a început sa mi curgă sânge și nu știu dacă este de la ciclu sau de la " nidatie". Te rog
De pe 7 pana astăzi sunt 25 de zile, mă doare burta de vreo 2 zile

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii gravida.