| anonim_4396 a întrebat:

Seara`! Am 14 ani,sunt in clasa a VIII-a si imi place de o colega,am mai fost cu ea in clasa a VI-a, dar atunci ne-am despartit intr-o cearta, si colegii faceau misto foarte mult si na, si asta a fost una dintre cauze. Mai nou vb prin mesaje, de sigur eu incep, si astept 30 min sa raspunda,la scoala toata ziua scrie msj,nu stiu cu cine,dar colega ei raspunde la aceeasi persoana,din cate am reusit sa vad... As vrea sa imi ziceti ce sa fac,sa astept pana terminam clasa, sa vorbim in vara cand nu se baga nimeni, sau cand incepem liceul(mergem la acelasi liceu), sau acum, dar mi-e frica sa nu faca ceva si aude toata clasa si o sa fie nasol rau.

Am aflat ca nu are prieten! prin msj vorbea colega ei cu prietenul sau!

Multumesc celor care vor raspunde, dau funda!

4 răspunsuri:
| criss94 a răspuns:

Nu trebuie sa te uiti la parerile altora... incearca sa ii spui acum ce ai de spus ca pina in vara si chiar pina la liceu este mult timp, si vezi sa nu fie prea tirziu. succeswinking

| J0iNN3R a răspuns:

Salut.In aceeasi situatie si eu am fost. Daca tie`ti place, spune`i direct.Sau poate, esti mai rusinos(ca si mine)invit-o undeva, la un suc, cafea..etc.Nu trebuie sa le placa la ei, ci tie.Si daca accepta, e un semn bun.Si tot continua cu complimentele, adu`i cand si cand un trandafir, fara JENA! si fara piedici ca ''ce`o sa zica ala/ce`o sa rada.''.Aia e invidie, deoarece nu au tupeu/satisfactia de a face o fata fericita.Ei sunt ''smecheri'' prin batjocura.E adevarat ce`ti spun?

Succes cu ea!

| zGabi a răspuns (pentru J0iNN3R):

Nu stiu mai, mai nou nu mai rasp la msj, si nu mai stiu ce sa-i zic...

| J0iNN3R a răspuns (pentru zGabi):

Insista,dar nu la fiecare 10 minute mesaj.straight facesa nu pari un obsedat.Dai maxim 3-4 mesaje pe zi:intreab`o ''e totul in ordine''? etc.