| adina_6125 a întrebat:

Serus:*sunt foarte suparata.ieri am fost la un party si o fost si baiatul pe care il plac si el se dadea la o prietena de-a mea si o fata i-a spus ca imi place de el si de atunci pana o plcat nu mo bagat in seama si cand vorbeam cu el se purta urat. am jucat adevar si provocare si am fost provocata sa il sarut si el o zis ca nu vrea(de obicei cand jucam si trebuia sa il sarut sau sa ma sarute ma saruta fara sa comenteze).

azi dimineata m-am certat cu cea mai buna prietena a mea si mi-am ous la stauts si cand ai intrat el mo intrebat ca de ce is suparata si i-am spus ca nu conteaza si l-am intrebat ca ce il intereseaza pe el si o spus ca il intereseaza si ca ce are daca i-o spus fata aia ca il plac ca asta nu schimba nimic intre noi ca suntem prieteni foarte buni si m-a intrebat ca daca vreau sa ies cu el afara si i-am spus ca nu.

... ce credeti ma place si nu vrea sa imi spuns? o vrut sa ma faca geloasa? ce sa fac mai departe? DAU FUNDITA

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi nici tu nu ştii ce vrei.
Când vorbeşte cu tine, îi vorbeşti urât (nu-ţi spun ce am, nu te interesează, lasă-mă-n pace, nu ies cu tine în oraş, etc.).
Când nu te bagă în seamă, te oftici şi faci urât.
Hotărăşte-te mai întâi ce vrei tu şi abia apoi pune-ţi întrebări despre ce vrea ăla, dacă te vrea pe tine şi altele de tipul ăsta.
Până una alta, dacă te mai cheamă vreodată afară (eu în locul lui nu te-aş mai chema după un asemenea tratament. Dacă-ţi place de mine vorbeşti frumos nu te crezi divă!) caută să nu refuzi şi caută să discuţi clar şi faţă în faţă. Nu messenger, nu haifaiv, nu Facebook şi în general NU tehnologie.
Vai de capu' meu ce ţi-e şi cu relaţiile acum. La cei 21 de ani ai mei mă simt bătrân.
Noroc.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai. poate te place poate nustraight face
Dar din cate am inteles e putin cam nehotaratlaughing
Si poate nah. Dar intra si tu in discutie cu el, la adevar sau provocare((roaga o prietena de incredere sa te intrebe si uh sa alegi adevar si sa zic e adevarat ca iti place de el, si uh zici da, si vezi reactiile lui. daca sunt bune inseamna ca te simpatizeaza dar sa nu crezi in vorbele lui ca zice ca te place si esti frumoasa si nu stiu ce! Pot fi vrajeli.ideea este ca trebuie sa te lasi convinsa dupa comportament daca te palce sau nu!
bafta
funda?

| Lonelygirl a răspuns:

Poate el vrea sa fiti doar amici.si poate cand prietena ta i`a spus ca il placi poate s`a simtit prost.Si clar ca nu te place daca a vb urat cu tine, dar cel mai bine e sa il intrebi tu ce e cu el si ce veti face in continuare.happy