| adina_6125 a întrebat:

Serus:*sunt foarte suparata.ieri am fost la un party si o fost si baiatul pe care il plac si el se dadea la o prietena de-a mea si o fata i-a spus ca imi place de el si de atunci pana o plcat nu mo bagat in seama si cand vorbeam cu el se purta urat. am jucat adevar si provocare si am fost provocata sa il sarut si el o zis ca nu vrea(de obicei cand jucam si trebuia sa il sarut sau sa ma sarute ma saruta fara sa comenteze).

azi dimineata m-am certat cu cea mai buna prietena a mea si mi-am ous la stauts si cand ai intrat el mo intrebat ca de ce is suparata si i-am spus ca nu conteaza si l-am intrebat ca ce il intereseaza pe el si o spus ca il intereseaza si ca ce are daca i-o spus fata aia ca il plac ca asta nu schimba nimic intre noi ca suntem prieteni foarte buni si m-a intrebat ca daca vreau sa ies cu el afara si i-am spus ca nu.

... ce credeti ma place si nu vrea sa imi spuns? o vrut sa ma faca geloasa? ce sa fac mai departe? DAU FUNDITA

3 răspunsuri:
| anonimul a răspuns:

1)spune-i pritenei tale ca iti place de el dinaintea ei si sa stea deoparte
2)spune-i baiatului ca nu erai suparat pe el, erai foarte suparata pe aia care o spus.si ca in acel moment te certai cu ea
3)spune-i sa te sustina contra aleia
4)accepta sa mergeti afara cand te invita
5)baiatul nu tea mai bagat in seama deoarece ii trebuie un moment de liniste in care sa se gandeasca daca e adev sau nu, sau pentru ca sar fi rosit sau altceva jenant
8)scrie pe google ''te place sau nu test'' si vezi ca ai pe clopotel un test calumea
9)... [pauza]
10)sper ca te-am ajutatwave succes

| Extasy a răspuns:

Nu ii esti egala, clar.Trebuia sa iesi afara cand te-a chemat pentru ca sigur despre chestia asta a vrut sa vorbiti.Acum ca stie fii indiferenta pentru ca daca vrea ceva cu tine va incerca asta mai ales ca stie si el acum ca il placi.Si sa nu insisti pe chestia asta, pentru ca va simiti ca il stresezi si baietii urasc chestia asta.happy
Succes! >big grin

| bLu3 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iesi cu el si o sa vezi ce intentii are.Iti vei da seama dupa comportamentul lui daca ii place de tine sau nu.Bafta!