| anonim_4396 a întrebat:

Sex la prima întâlnire.Pro sau contra? De ce?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sa atragi o fata incat sa faci sex cu ea trebuie sa fii frumos, popular, ceea ce e foarte putin probabil

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt contra!
Denota disperare sau... dorinta sa imparti mai repede o boala sexuala.

| Drimmero a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, imi place sa cunosc persoana, sa vad ce e de capul ei, ce ganduri are, ce legaturi putem avea. Daca se ofera din prima seara parca i se duce din farmec, iar mie imi place sa lupt pentru ceea ce vreau, nu sa mi se dea de-a gata. Nu ma intelege gresit, nu vreau dupa casatorie sau ceva, astea-s prostii sau sa astept ani de zile ca ti se ia, nu mai sta nimeni atat dupa cineva in ziua de azi. Daca se lasa cu sex din prima seara aia e, insa as prefera ca mai intai sa o cunosc, sa tatonez terenul, nu am in gand sa sar pe ea din prima seara, e mai misto asa cand e o mica perioada de asteptare cand amandoi vor sa vada daca e ce trebuie. Depinde si ce cauti, daca cauti aventuri e ok sa o faci din prima seara, sau daca vine natural fara sa cauti neaparat aventuri insa eu zic cum vad mai misto lucrurile.

| raMLesS a răspuns (pentru Drimmero):

Rupe-le cu*u Drimmero

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Te-ai cuplat cu InYourMind? rolling on the floor

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar vrea ea

| Drimmero a răspuns (pentru raMLesS):

Sa vezi ca sunt baiat de caracter fac jumi-juma cu tine, p-asta nu o gineai niciodata.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Te maturizezi

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De ce? Mereu am avut parerea asta

| LoveSleep a răspuns:

Contra
Sexul se face doar cu scopul facerii copiilor.
Dumnezeu a lăsat sexul pentru cei ce ii fac voia, nu pentru atei și roacari care put.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

E și pentru plăcere, de fapt...și pentru consolidarea relației dintre soț și soție.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Arata versetul sau nu te cred.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

"Proverbele 5:18-19 Izvorul tău să fie binecuvântat și bucură-te de nevasta tinereţii tale! Cerboaică iubită, căprioară plăcută: fii îmbătat tot timpul de drăgălășiile ei, fii îndrăgostit necurmat de dragostea ei! | Biblia sau Sfânta Scriptură cu Trimiteri 1924, Dumitru Cornilescu (VDC) | Descarcă Aplicația Biblia acum" https://www.bible.com/ro/bible/191/PRO.5.18-19.VDC

Acesta mi-a venit acum în minte...

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu o fac cu cine prind, stii ce misto e?

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Dar știi ce mișto e doar cu omul pe care îl iubești?winking

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da stiu

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita de cantarea cantarilor

| Emma30555 a răspuns:

Pai ca să faci sex este necesar pe lângă atracție fizica și o atracție fața de persoana aia, felul ei de a fi, poate te atrage fizic dar dacă vezi ca e prost sau proasta sau jignește sau nu e educat/a nu ți mai place, dar e nevoie de puțin timp ca să vezi toate astea. Într un club de exemplu dacă cunoști pe cineva, dansezi schimbi foarte puține vorbe, nu ai timp sa ști sigur ca îți place, poate doar vag adică doar fizic, asa ca e mai bine sa nu te grăbești prea tare. Pentru bărbați este mai ușor fiindcă pe ei nu i interesează partea emoțională neapărat, adică sunt mai predispuși la aventuri, pentru femei e mai important sa le placa si personalitatea partenerului ales, nu neapărat pentru pentru relație serioasa chiar și pentru o aventura, ca să te duci chiar de prima data de când îl cunoști sa faci sex, nu este timp sa se creeze acea conexiune, atracție, dar mai sunt și excepții

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra... Sexul e împlinitor doar în cadrul căsătoriei. Eu una îmi doresc împlinire. happy

| FantasyBoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahaha...in cadrul casatoriei, odata pe saptamana, 10 minute, in pozitia misionarului. Sper ca e o gluma...sinistra!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce implinire?

| Mopmop a răspuns:

Pro. Fara oral ca e buba! Si fara prejudecati gen e urva sau urvar! Este doar o parte ce e atrasa de celalalt/a. Daca te mai cauta dupa sunt sanse pentru o relatie...

| GirlOnline81 a răspuns:

Ca să fac sex la prima întâlnire tipul ar trebui să arate extrem de mișto, iar eu sa fiu ireal de beată.

| Dintrebare a răspuns:

Eu cred ca depinde de ce vrei de la relatia aia. Daca e doar o experienta in care vrei sa te lasi condus de instincte si nu ai un plan prea elaborat de viitor, atunci sex oricand, chiar si de la prima intalnire. Daca crezi ca poate iesi ceva mai mult decat sex, atunci nu ar trebui arse etapele asa repede. Daca faci sex prea repede poti cadea in iluzia de a crede ca relatia e super misto, dar de fapt singura chestie care ii tine pe cei doi legati sa fie sexul.

| SociopatuI a răspuns:

PRO! Sexul spontan este raiul pamantesc.

| Octavian81 a răspuns:

Da, daca si ea e de acord. Consimtamantul ambelor parti.
Sexul la prima intalnire, poate fi ca urmare a atractiei intre cei doi.
Eu sunt PRO.

| FantasyBoy a răspuns:

"One night stand" exact asta inseamna, ar fi absurd sa construiesti o relatie cu o persoana, daca ideea e sa petreceti doar o noapte impreuna... daca nu e vorba de asta, atunci e cu totul altceva, dar nici nu mai suntem in 1930 sa astepti tu ca baiat cu lunile, parca-ai fi milog care cerseste putina pasarica. Egalitatea intre genuri ar trebui sa fie peste tot, nu doar in acte.

| Iunicu a răspuns:

Depinde de vârstă.
Desigur sexul la prima întâlnire are farmecul lui în anumite conjuncturi.
Dar sexul câștigat în lupte grele, este mai dulce.
Este că la pescuit. Una este să ajungi pe malul apei să găsești un pește mort și alta să îl prinzi după zeci de minute de așteptare.