| IngerFaraAripi14 a întrebat:

Stiu ca suna putin ciudat ce va urma sa spun dar.am 14 ani peste 4 luni fac si eu 15, si nu am avut niciodata un prieten.Acum sunt in clasa a -9a si se pare ca un baiat ma place, am mers cu el la film si cu inca o fata, m-a luat de mana porcarii de genu asta.Problema e ca inca nu stiu ce simt, daca il plac sau nu...Habar n-am ce sa fac; el e mai timid asa ca mine dar se pare ca poate face primul pas ( sarutul si celelalte) dar mie imi este un pic frica laughing. ceva idei...sad

Răspuns Câştigător
| toxicandy96 a răspuns:

Pai,stiu cum e, dar nu iti este fricabig grin cand te gandesti ai fluturasihappy si ew am trecuth prin situatia astahappy numai ca eu eram mai mica cu 2 ani ca uh big grin pai daca e sa faca primul pas nu te gandi niciodata ca te va saruta sau sa stau mereu k gandul,, vai ma saruta ce fac`` ca asa te panichezi straight face cand e sa te sarutebig grinte saruta sh gata straight faceuh lasa-l pe el happy dupa asta o sa vezi k o sa ai sh uh o initiativa sh o sa-l saruti uh big grin nu e asa de complicat sa sarutzi,nici ew nu stiam sh pot sa spun ca sh ew eram speriata :p dar imi placea de el (stiam asta ca tot timpul ma gandeam la el, sh ii scriam numele pe toate caietele, pe mana, pe banci laughing sh dupa el m-a sarutat sh ew m-am lasat dusa de val happy deci lasa-te dusa de val big grin funditabig grin

5 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Draga mea, nu iti face griji, nu e o rusine sa nu ai un prieten la 14-15 ani. Daca nu simti acei fluturasi in stomac cand se apropie de tine, nu ti se inmoaie picioarele atunci cand te ia de mana si nu incepi sa tremuri atunci cand te saruta inseamna ca nu simti nimic pentru el si ca nu are rost sa incerci o relatie cu el. In momentul in care o sa tii la cineva cu adevarat nu o sa mai ai acea senzatie de frica, ci o sa te bucuri cu toata fiinta de orice gest oricat de neinsemnat! Nu te grabi sa ai o relatie ca nu ai de ce! Esti tanara, frumoasa si trebuie sa te bucuri de viata! Mult succes!

| FrozEenSoul a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu el si usor, usor poate iti v-a spune ce simte pentru tine. Dupaia dupa ce va combinati e simplu. Sarutul (normal), e ca cel pe obraz doar ca e pe buze. Iar cel french vine de la sine crede-ma. Bafta si succes, Funda? puppy dog eyes

| domaco a răspuns:

Du-te numai cu el la film,singuri, si daca luatul de mana ti se pare o porcarie, tu cum vrei sa mai urmeze si celelalte?

| IngerFaraAripi14 explică:

Al doilea si ultimul raspuns mi se par f bune nu ma pot decide pentru fundalaughing) oricum va multumesc mult si aveti dreptate

| IngerFaraAripi14 explică:

Parerea mea este sa astepti sa faca el primul pas.nu e onorabil ca o fata sa sara pe baiat si mai mult isi poate schimba brusc parerea despre tine.cand va simti nevoia sa te sarute o va face.asteapta sa vina doar momentul.e atat de frumos cand totul vine de la sine si nu fortam noi! si inca ceva. poti discuta si cu mama ta sau sora ta mai mare(daca ai) despre aceste inceputuri.ele te cunosc mai bine si stiu exact cum ar fi bine sa reactionezi!