| anonim_4396 a întrebat:

Stiu, cam penibil sa zic astfel de povesti pe acest site dar pur si simplu nu am alta optiune. Singurele mele prietene cred ca sentimentele astea mai "amoroase" sunt penibile de aceea nu vorbesc acest lucru cu ele. Uitati, in clasele 1-7 am fost foarte buna prietena cu o colega (suntem a opta acum), eram cele mai bune prietene, apoi, am descoperit ca ea statea cu mine din profit si alte chestii, transformandu-se in pitipoanca. Aici eu am zis ca nu mai vreau sa fiu prietena ei, fara sa. i dau explicatii. De curand se zvonea prin clasa ca eu plac un baiat, nu stiu nici eu thinking, tot ce stiu e ca ea, pentru a-mi face rau, se da pe langa el si eu nu suport asta. Ascund cat pot la scoala, dar acasa imi pun o melodie, iar cate minute are, atatea ore plang. sad. Sfaturi? sad Pur si simplu simt ca mor cand imi amintesc cum se da ea pe langa el. x(
* vot + fundita :*!

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

Deci totusi problema ta este legata de sentimentele pentru acel barbat sau pentru acea fata? daca ai niste sentimente amoroase pentru acel baiat incearca'ti norocul,nu ai nimic de pierdut! vezi daca te place,daca il poti cucerii satisfacandu'ti astfel dorinta de a il aveahappy Daca totusi,gandindu'te bine,ar fi mai degraba vorba despre faptul ca nu o mai agreezi tu pe fata respectiva,ai o senzatie de repulsie fata de ea,indivie feminina,etc, atunci este cazul sa te schimbi,sa treci peste starea asta si sa mergi mai departe! Incearca sa prinzi acel " je m'en fiche" ( ma doare'n cot) fata de persoana ei,arata-ti tie in primul rand ca ii esti superioarahappygandeste'te totusi bine, are ceva de castigat prin faptul ca se gudura asemeni unei catele pe langa el? o priveste intr-un mod deosebit fata de felul in care isi priveste celelalte colege? incearca sa ii observi si lui reactiile, pentru ca in cazul in care ii raspunde avansurilor inseamna ca exista intre ei o chimie, si deja este vorba despre o ecuatie din care tu nu faci partehappy

5 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Daca ea a vrut sa te transforme in pitipoanca inseamna ca ea o curva in toata regula! Orice ar fi sa zambesti rautacios in fata ei de cate ori o vezi, sa vezi ca o sa se sperie, dar o sa tina asta inuntrul ei. Asta iti da senzatia ca stii ce faci. Apoi te dai si tu la el, dar nu cumf ace ea, ii zambesti lui, si ii ceri ajutorul la mate, fizica, chimie, la astea tampite la care nu te descurici, spune-i ca dupa scoala (daca inveti dimineata) sa va intalniti undeva la o cofetarie, vezi unde ii place lui mai mult, il poti intreba unde, si apoi sa il intrebi daca vrei sa mergi acolo dupa ore pentru a te ajuta. Daca inveti dupa-amiaza, ii spui sa va intalniti dimineata pe undeva, ti-am zis inainte cum sa faci, ca sa te ajute, iar apoi sa mergeti impreuna la scoala. Si tot asa incearca sa te apropii de el. Si inca ceva, nu o sa ii placa de cealalta daca aia e o prostiutata, adica cum e acum, decat daca e unul tampit pe care nu te merita si de care nu trebuie sa te mai gandesti la el. Daca e de treaba va face decizi corecta.;-) Sa imi dai o fundida daca te-am ajutat si succes! kiss

| Emazio a răspuns:

Ar trebui sa te dai si tu la el, daca e pitiponca acelui baiat nu cred ca i-ar placea de eawinking, doar daca nu e cocalar

| kamykaze88 a răspuns:

Deci daca nu suporti chestia respectiva inseamna ca il placi pe acel tip. sau te deranjeaza faptul ca ea vrea sa fie cu un pas inaintea ta. sfat: invata sa te impaci cu sine insuti si ai sa reusesti sa fi mai pasiva la jigniri injuri sau chestii rautacioase. pe scurt fi "mi se rupe" succes

| kate68 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si ajutor. O sa incerc sa le combin pe toate si sa vedem ce iese :-

| LiteraPublica a răspuns:

Eu in primul rand ce as face ar fi sa o arunc pe geam, iar al doilea sa il indragostesc pe baiatul acelabig grin