| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Am o intrebare. Ce inseamna sulă ( este un cuvant vulgar, asta e tot ce stiu).

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Mai este folosit si ca sinonimul lu' ****, dar mai decent. Cand esti copil esti puta, cand esti mai maricel esti sula pe urma mai mare esti ***.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

SÚLĂ, sule, s. f. 1. Unealtă (folosită de cizmari și de cojocari) formată dintr-un ac lung și gros de oțel, drept sau curb, fixat într-un mâner, cu care se găurește pielea, talpa etc. spre a putea petrece acul sau ața prin ele. 2. (Reg.) Pește mic cu corpul foarte subțire și alungit

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Cuvant vulgar?

| corbulalbrosu a răspuns:

Cuvantul ''sula'' este sinonimul cuvantului penis folosit in limbajul obisnuit/academic, sau al organului genital masculin adica ''p*** ''in limbaj popular ori suburban.

| SilentRain a răspuns:

Inlocuieste litera S cu P, o sa iti dai seama singur.

| Cătălin223411 a răspuns:

Înseamnă penis laughing.