| 6969Anonim6969 a întrebat:

Sunt cu iubita mea de 11luni si inca nu am facut inca nimic(sex), tin sa zic ca ne vedem foarte des si este o relatie foarte frumoasa.Tin sa spun ca suntem amandoi majori, amandoi avand 19ani! Am avut multe subiecte pe tema asta. Ce credeti ca o face sa nu fie inca pregatita?(tinand cont ca tine foarte mult la mine și eu de asemenea)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea? Tu o cunosti cel mai bine.

| Adry05 a răspuns:

Teama de sarcina, de ce ar zice altii, de parinti etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu-i preagatita fizic, ori sufleteste, ori are niste principii de viata, care nu-i permit sexul inainte de casatorie, ori nu-i sigura de sentimentele ei ori ale tale samd.
Dar, motivul real, il poti afla numai din gurita ei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar ea este in stare sa-ti raspunda la o astfel de intrebare. Probabil ca insasi Mama Omida ar fi pusa in incurcatura. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Fata vrea sa se daruiasca celui care o iubeste mai mult si n
mai pasional. Deci, atentie cum te comporti cu ea!

| LoveSleep a răspuns:

Tu ne întrebi pe noi si esti de 11 luni cu ea? Serios?

| Mkeynes a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu i am dato dupa doua luni si a fat virgina
Doar ca nu am insistat
Am zis te astep pana cand esti pregatita
Sa dupa sa dedicat cu totul mie ❤️❤️

| Andreeush a răspuns:

Nu se simte pregătită din punct de vedere psihic.

| OrdanKarris a răspuns:

Tu esti paralizat de frica sa nu o pierzi daca propui sa faceti sex. Intelege ca exact frica asta te va frustra si probabil va fi cauza pentru care o vei pierde intr-un viitor. Daca amandoi tineti atat de mult unul la altul inseamna ca nu este nici o problema sa ii spui ca vrei s-o faceti. Spune-i clar ca sexul este important pentru tine. Iar daca tine la tine cel putin la fel de mult cat ne spui noua, atunci nu va avea nici o problema cu asta. Daca spui ca tine la tine, dar te tine pe uscat aiurea, mai ales ca sunteti amandoi majori si sunteti deja de 11 luni :O impreuna, e clar ca nu tine la tine. Te tine intr-un friendzone cu relatie. Trebuia stabilite aceste detalii de la inceputuri. Daca ea refuza ceva important tie, adica sex, inseamna ca se foloseste de tine si ofera inapoi cat mai putin spre deloc. Dar din ce ai scris, se pare ca nici macar nu ai incercat s-o intrebi. Tu privesti sexul ca ceva rau, te sperie faptul ca o poti pierde. Nu ai ce sa pierzi intelege. Daca chiar te iubeste, notiunea de sex cu tine va fi ceva placut pentru ea si ar trebui sa accepte fara probleme, vorba aia TINE LA TINE si este si placerea ei sa aiba corpul tau aproape, vorba aia, TINE LA TINE MAXIM cum ai spus chiar tu.

Daca refuza sexul cu tine, dar vrea relatie in continuare, nu ii pasa de nevoile tale dar mizeaza pe faptul ca tu nu ai curajul sa pleci nicaieri de langa ea si se foloseste de persoana ta pana gaseste alt baiat mai cu sange in instalatie care s-o domine, nu unul care tremura de frica sa-si ceara drepturile intr-o relatie.

Iar daca te injoseste ca ai mentionat ca vrei sex inseamna ca te detesta si daca ar putea fi cu altcineva decat tine, ar fi, dar deja ma gandesc poate prea departe.

Oricare situatie ar fi, tu NU ai ce pierde daca ii dai de inteles care sunt drepturile si asteptarile tale din relatia care TU o oferi ei. Vorba aia, sentimente puternice si activitate sexuala pot exista fara relatie. Relatia e mai mult pentru ea, pentru muiere, pentru ca muierile sunt alea care vor stabilitate, ele sunt alea care vor sa aiba pe cineva alaturi zi de zi care sa le ofere atentie sa le zica buna dimineata etc. Tu oferi relatia, tu impui regulile, tu iti ceri drepturile, TU!

| 6969Anonim6969 explică (pentru OrdanKarris):

Precizez ca e virgina, am mai avut discutii și pur si simplu nu e pregatita. spune ca o pot lasa daca nu vreau sa o astept(11luni).

| bbobo22 a răspuns:

Doar ea stie cel mai bine de ce nu se simta pregatita. Daca o iubesti cu adevarat trebuie sa ai rabadare. Eu cred ca merita asteptarea!

| RPA09 a răspuns:

Pai daca e o relație frumoasă, de ce grăbești lucrurile? XD ai răbdare, dovedește că meriți și nu mai deschide subiectul. Se va "deschide" ea, tu fi bărbat și nu implora că alții.