| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de aproape un an. Relatia merge foarte bine si nu mai e "iubire de copii" iar parintii stiu de noi. Mi-a batut apropouri dar mi-a spus ca ma asteapta cat am nevoie si pana sunt pregatita pentru ca ma iubeste. Credeti ca e timpul sa facem dragoste, fiind amandoi virgini?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ati mers impreuna pe un drum batut. Au mers si altii pe acest drum. Numai ca acum ati ajuns la o apa mare, si trebuie sa mergeti pe pietre alunecoase.
Multi cad in apele astea, pentru voi acum conteaza cel mai mult sa va incredeti unul in altul si sa va tineti strans unul pe celalalt.

| RAY a răspuns:

Un an eu spun ca e destul de mult, mai rar asemenea cazuri serios, pai daca simti nevoia de ce nu? dar asta nu inseamna o obligatie, doar daca vrei tu

| KMaddieK a răspuns:

Nu e vorba de varsta, ci de cat de pregatita esti tu.

Răspuns utilizator avertizat
| ZuzuMissy a răspuns:

In primul rand trebuie sa simti ca vrei sa faci dragoste, sa va doriti amandoi lucru acesta, nu trebuie sa fie ceva din obligatie sau ca iti zice iubitul sa faci, daca si tu vrei si crezi ca vrei sa faci dragoste cu el, atunci da ar fi timpul, si daca nu te-a inselat niciodata, tia aratat ca te iubeste, si stii lucru acesta... dar cati ani aveti tu si el?

| anonim_4396 explică (pentru ZuzuMissy):

16 respectiv 17

| Ariana99 a răspuns:

DEPINDE ce varsta ai thinking Daca ai peste 15, 16 eu zic ca da si in special sa ti placa de el în modul acela love struck si sa ai incredere.Am nevoie de funda te rog!