| PuFuLeTiX14 a întrebat:

Bună, am o intrebare la care cred eu ca au ajuns toti adolescenții, sa va prezint prima data mini povestea mea. Am 16 ani si am un iubit care are 19 ani, si avem 7 luni împreună. Ne iubim foarte mult, ne-am cunoscut pana si parintii, am fost la mai multe evenimente impreuna, ne cunoastem prietenii si toti stiu cat de mult ne iubim, chiar si semanam un pic la fizic si suntem foarte atrasi unul de celalalt, ne-am gandit pana si la viitor si la cum va fi atunci, ne-am jurat ca vom fi toata viata impreuna, dar nu de mult, acum o luna mi-a cerut sa facem dragoste care implica si sex, amândoi fiind virgini, eu prima data am refuzat, ca ma simteam nepregătita si dupa mai multe cautari, am aflat ca relatiile de destrama putin cate putin dupa si mai este ca si parintii mei imi tot zic sa nu fac prostia asta ca baietii pot sa profite, dar de atunci, prietenul meu tot imi spune de aia si imi explica ca el simte foarte mult pentru mine si ca iubeste asa de mult incat vrea sa ne daruim cu totul, si aici vin intrebarile, este bine sa accept? Ce se întâmplă cu relatia dupa asta? Daca este cineva care a fost in situatia mea si a facut asta, as fi bucuroasa sa imi ofere cateva sfaturi. FUNDITA

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cate contradictii in intrebarea ta.

va iubiti asa mult, va jurati ca o sa fiti impreuna toata viata (mare minciuna la 16 ani) si pe urma nu vrei sa faci sex ca nu mai merge relatia? Pai si ce faceti daca sunteti impreuna toata viata asa cum v ati jurat? deloc sex?

"mi-a cerut sa facem dragoste care implica si sex" pai ce mai implica actiune de a face dragoste daca nu sex?

De ce ne intrebi pe noi daca sa faci sex sau nu? ca nu e corpul nostru

de ce ne intrebi pe noi ce o sa se aleaga de relatia voastra, pare ca suntem noi implicati in ea?

cat ai vrea sa astepte si el la 19 ani? ca urla hormonii in el de ani de zile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu cine spanacul meu esti? Ai 3 raspunsuri pe site si a dat diareea verbala in tine? Ultimatumuri si ca.caturi?

e cea mai tampita ideea sa intrebi o haita de oameni pe care nici nu ii cunosti, pe un forum daca tu sa faci sex sau nu cu un om pe care nu il cunoaste nimeni.

Daca eu nu sunt Dumenezeu, nici tu nu esti sa ii dai staturi pricepi?

E curul ei, la propriu, in joc, nu al nostru sa ne dam cu parerea pricepi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aa, vezi ca tu ai luat deja report.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu chiar nu pricepi ca e corpul si relatia ei si absolut nimeni nu ii poate da sfaturi despre ce penisuri sa primeasca in ea sau nu?

| Singurinnoapte1917 a răspuns (pentru suntserios):

Bai frate,cine nu pricepe aici esti tu, citeste mai atent intrebarea, apoi poate gasesti un raspuns adecvat, care sa nu aduca insulte sau critici la adresa nimanui, si revizuieste-ti comportamentul de copil de 15 ani, dupa poate vorbim si noi ca oamenii, ce zici?

| suntserios a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Nu stiu ce as avea de vorbit cu tine.
Sa vina persoana care a pus intrebarea sa discute cu mine daca are nelamuriri si reclamatii la parerea mea.

Tu ramai cu ultimatumurile tale

| Singurinnoapte1917 a răspuns (pentru suntserios):

Da-mi si mie definitia cuvantului "ultimatum", fugi repede sa arunci un chi pe dex online si dai copy paste aici, chiar te rog!

| Singurinnoapte1917 a răspuns (pentru suntserios):

Si nu te supara ca iti spun,dar intr-un fel cam ai dreptate, imi place sa am ultimul cuvant in fata copiilor ca tine care nu prea intelege care e treaba cu societatea si prefera sa aduca insulte si critici la adresa unei persoane ce a pus o intrebare sa poate primi raspunsuri, nu critici de la copii ca tine care nu stiu decat ce e ala calculator, tableta, telefon!

| suntserios a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

ULTIMÁTUM, ultimatumuri, s. n. Hotărâre irevocabilă, ultim cuvânt

"ai termen 2 zile sa-ti ceri scuze, nu ma repet,"

Te mananca tare? te plictisesti? sau care e problema ta?

| suntserios a răspuns (pentru Singurinnoapte1917):

Primul meu raspuns nu contine nicio insulta asupra nimanui.

Hai termina cu rahatul debitat pe aici...

| mentholinks a răspuns:

Tinand cont de varsta pe care o aveti, aceasta relatie are sanse foarte mici sa dureze toata viata indiferent daca te culci sau nu cu el in viitorul apropiat.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca tine la tine asa mult trebuie sa te inteleaga, o sa vina si momentul primei partide de s.x.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fa sex cu el.Nu de alta, dar esti foarte naivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ti foc in rasa ta de curva proasta, gaseste ti unu de ani tai ratat o

| Cortex a răspuns:

Daca nu-i dai tu, isi va cauta in alta parte cand va avea ocazia, asta bineinteles daca este sanatos mintal.

| AndreiMarin499 a răspuns:

Daca tine la tine asa mult trebuie sa te inteleaga, o sa vina si momentul primei partide de s. dar barbați doresc în general partide deci.

| Tada550 a răspuns:

Totul depinde de tine. Dacă simți că ești gata atât moral cât și fizic, înseamnă că poți să o faci. Dar dacă te ve-i decide să faci asta doar pentru ca să salvezi relația voastră, nu cred că o să se termine cu bine. Poți să capeți chiar și o traumă morală. Eu cred că dacă tu nu ești pregătită și dacă el te iubește, el va înțelege și va aștepta momentul potrivit. Sper că o să iei alegerea corectă. Succes!