| Sensation44 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproximativ 2 saptamani. Invatam in acelasi liceu. De fiecare data cand ne vedem in pauza, nu ma baga in seama. Prefera sa ne vedem dupa ore, in parc. Au mai fost zile in care statea numai cu mine, insa acum nu. Si de la un timp, pare destul de distant si nu vreau sa cred ca si-a batut joc de mine.sad Am facut si chestia cu "lasatul mai liber", nu l-am stresat, daca ma cauta bine, daca nu iar bine.si totusi nu imi pot explica comportamentul lui.Plus ca un bun coleg de al lui mi-a spus ca nu il intelege ca in clasa vobeste numai despre mine, ca e innebunit dupa mine etc.
Heeeelppp! puppy dog eyes :*

3 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu prea stie ce sa faca si se teme sa nu rada careva de el. Cand iesiti dupa ore i-ai putea spune ca il placi destul de mult si nu ai vrea sa suferi din cauza asta. Dupa ce discutati pe tema asta poate ii spui ca ti se pare ca te evita in pauze, dar nu-i spune asa afectat, spune-i ca si cum ai discuta o banalitate...tonul face muzica si nu e bine sa ii dai de inteles ca vrei sa-l obligi.

| Tuitiiii a răspuns:

Sal!
Nici el nu stie ce vrea, asta e clar. Faci bine, nu il stresa, tu vezi-ti de ale tale si pe el lasa-l pe planul 2 si fa si tu la fel, sa vezicum reacctioneaza, daca iti da papucii, inseamna ca lui nu ii place ceea ce faci tu cu el, si ai putea sa ii zici'' dar tu cum faceai''? sper ca e de ajutor! Bafta!
Peace big grin

| BLoOAvLy a răspuns:

Hey. Poate nu are mereu kef de chestii de genu` de indragostiti sau de kuplu. daca vb despre tinee e un lucru bun :d. Vb lu` BucksBunny : faci bine ca`l lasi in pace. O sa isi dea seama mai tarziu km s`a purtat si o sa-i pare rau. Daca il iubestipe acest baiat, nu iti pune intrebare neg de genu ` daca si-a batut joc de mine...gandeshte pozitivwinking. Sper ca te-am ajutat >; d