| lover_5693 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproximativ 3 luni.Acum cateva saptamani mi-a trimis sms-uri ca vrea mai multe intr-o relatie(o relatie mai amoroasa), a doua zi si-a cerut scuze, iar cu cateva zile in urma mama a aflat de sms-uri.Acum 3 zile l-a vazut in realitate si nu si-a facut o parere foarte buna despre el.Ieri mi-a cerut sa ma despart de el deoarece i-a zis o vecina ca e dintr-o familie proasta, ca are parintii despartiti, ca nu are decat opt clase si ca toata lumea vorbeste cum ca eu sunt prea frumoasa pentru el si nu ma merita. Ne-am certat cum a spus ea(nici nu am stiut ce motiv sa gasesc) dar eu tin la el si acum o ora m-a sunat, m-a intrebat de ce m-am schimbat asa brusc, daca a intervenit ceva sau...(nu am avut curaj sa-i spun ca lumea zice ca este urat) si m-a rugat sa-i mai dau o sansa.Peste cateva ore ma suna iar. Ce sa fac? Mama imi interzice sa mai vorbesc cu el, zice ca o fac de ras si o pun intr-o postura jalnica.De ce e lumea asa rea? Ce pot face? Va rog dati-mi rasp... fundita

Răspuns Câştigător
| BybyBlondina a răspuns:

Incearca sa faci in asa fel incat sa fie bine pentru ambele parti dar totusi iti mai zic ca atunci cand te certi cu parintii pentru un baiat nu-i bine, poate totusi ceilalti il cunosc mai bine ca tine, ai doar 14 ani abia acum incepi sa cunsoti lumea si sa-ti dai seama de anumite chestii, baieti mai sunt si poate si mai buni, ai grija ce faci ca sa nu regreti pe urma, e mai mare ca tine si stie cum sa te vrajeasca sa-i cazi in plasa iar pe urma te lasa...nu te grabi, cunoaste`l mai bine si pe urma mai vedeti...si daca nu e asa bun pe cum ar trebui eu zic sa nu te incurci dar uh esti libera sa alegi.Bafta

3 răspunsuri:
| gheorghita a răspuns:

Da ce conteaza ce zice lumea? Tu traiesti cu lumea sau cu el? Daca ti la el impaca-te cu el, si ce vina are el ca parintii lui s-au despartit? Nu mai asculta lumea. Frumos e ce iti place tie nu ce ii place la restul lumii.

| kromstein a răspuns:

Pentru a nu-ti complica viata mai mult ar trebui sa il lasi. Ideea cu familia dezorganizata nu este un motiv, dar faptul ca are doar 8 clase nu suna foarte bine. Ar fi bine sa ii explici situatia, chiar daca nu va intelege.

| xAndro a răspuns:

Din contra. dc nu va ganditi deloc la ce simte baiatul? crezi ca v-a mai da ochii vreodata cu tine mai ales cand stie ca "te faci de ras cu el "? chiar nu cred ca mama ta are treaba cu frumusetea lui.ci cu sms`urile primite happy lumea incepe sa devine din ce in ce mai salbatica rolling eyes "jungla de asfalt"