| lover_5693 a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproximativ 3 luni.Acum cateva saptamani mi-a trimis sms-uri ca vrea mai multe intr-o relatie(o relatie mai amoroasa), a doua zi si-a cerut scuze, iar cu cateva zile in urma mama a aflat de sms-uri.Acum 3 zile l-a vazut in realitate si nu si-a facut o parere foarte buna despre el.Ieri mi-a cerut sa ma despart de el deoarece i-a zis o vecina ca e dintr-o familie proasta, ca are parintii despartiti, ca nu are decat opt clase si ca toata lumea vorbeste cum ca eu sunt prea frumoasa pentru el si nu ma merita. Ne-am certat cum a spus ea(nici nu am stiut ce motiv sa gasesc) dar eu tin la el si acum o ora m-a sunat, m-a intrebat de ce m-am schimbat asa brusc, daca a intervenit ceva sau...(nu am avut curaj sa-i spun ca lumea zice ca este urat) si m-a rugat sa-i mai dau o sansa.Peste cateva ore ma suna iar. Ce sa fac? Mama imi interzice sa mai vorbesc cu el, zice ca o fac de ras si o pun intr-o postura jalnica.De ce e lumea asa rea? Ce pot face? App eu am 14 ani si el 17. Va rog dati-mi rasp... fundita

Răspuns Câştigător
| niko_7262 a răspuns:

Pe tine te intereseaza aspectul fizic sau nu?, eu iti recomand sa intelegi ambele tabere.Desi nu e corect ce face mama ta, pentru ca vad ca e important pentru ea cum cade in societate, nepasandu-i ca tu chiar ai putea suferii dupa tipul ala.
Oricum, poate asta sa fie un capriciu, iar peste cateva zile/luni, o sa-ti gasesti un tip pe care sa-l agreeze si mama ta.Normal ca acum nu o sa te duci ca la parada in fata mamei si sa-i spui''ia vezi, asta iti place?'' ar fi banal.Mama ta ar trebui sa se gandeasca la tine si apoi la lume.
Insa fi putin isteata, si nu iesi nici din cuvantul alor tai.Pentru ca iti pot interzice multe si apoi cazi din lac in putstraight facestraight facestraight face. Da-te pe langa ei, pentru ca inca stai in casa lor, si ei poruncesc.
Nu te lua dupa gura lumii ca vb numai prostii. Dar asculta, nu-l mai tine pe jar pe bietul baiat, ca il chinui nespunandu-i nimic, ori ii spui Adio ori continui.Vad ca tu nu ai vrea sa treci peste cuvantul mamei tale, si intr-un fel e bine, dar pe de alta parte nu.Pentru ca daca va face de fiecare data asa, iti va veni sa o iei tot inainte.
Gandeste putin la rece, verifica ambele solutii, si ia o decizie.
Mama ta probabil iti vrea binele, si putin din al ei, dar nu va putea intervenii de fiecare data.
Bafta.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, de ce sa asculti de lume? Esti cu lumea sau cu el? Iar mama ta ar trebui sa se gandeasca ca tu chiar il iubesti pe acest baiat si nu trebuie sa se ia dupa aparente ca aparentele insala... poate mama ta are oarecum dreptate, oricum ea iti vrea binele, dar daca va iubiti ar trebui sa ii spui mamei tale ce simti si poate te va intelege.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi de când şi până când e vina prietenului tău că părinţii lui sunt despărţiţi?!
Poate are numai 8 clase din cauza sărăciei, ah, dar pentru maică-ta e important să ai unu' cu bani, nu?!
Stă maică-ta cu el sau tu?!
Oricum... la 14 ani... îţi trece oh go on.
Spune-i adevărul omului că ăla poate-şi roade acum unghiile încercând să înţeleagă cu ce ţi-a greşit.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mama ta vrea sa fi calugarita pana gasesti unul cu bani!
Nu o asculta daca tu ti la el!

Ea e doar frustrata si satula de viata!

| ATHOS a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te ocupi de scoala. O sa ai suficient timp si pentru dragoste!

| anonimaa a răspuns:

Si eu am fost cu un baiat de 17 ani dar anul trecut si ...la fel mi s-a intamplat mie
uite daca mama ta va afla ca inca mai ai o relatie cu el o dai de bela sti acum treci printr-o situatie clasica de ales intre mama si iubit si sincer as alege mama caci iubitul este tracator dar mama ta iti vrea tot binele si daca alegi sa o minti.sigh relatia voastra se va schimba si nu va mai avea incredere in tine deloc asta vrei?
gandeste-te bine dar zic sa nu te complici.inteleg ca-l iubesti si stiu cum te simti dar.aici e vorba de mai mult decat o dragoste adolescentina trecatoare
fundita?

| Just a kid a răspuns:

Pana la urma u stai cu el nu mama ta.si care ar fi problema vecinilor?"nu te ingrijora de ce gandesc oamenii.nu li se intampla prea des"sa fim seriosi u te bagi in viata lor? ei dc sa se bage in viata ta? u alegi ce vrei sa faci:sa te desp d el fara motiv ca asa vrea mama ta si sa suferi dupa el(daca il iubesti)sau sa ii explici mamei tale ca tii la el si ca numai tu poti decide si daca e sau nu potrivit pentru tine vrei sa afli singura nu sati zica ea, ramanand astfel impr cu el? daca tii la el si stii ca tine si el la tine nu asculta ce zice lumea.lumea e rea si invidioasa.numai u poti decide pentru ca numai u stii cei in sufletul; tau. dar gand bine sa nu-ti para rau. daca il lasi sa plece acum e bun plecat insa daca nu...mama tot mama ramane, inveti ceva si din asta.prerea mea.eu cand a trbt sa aleg intre"cearta cu mama s desp d el am ales prima.si intr-un final lau acceptat toti d la mine din fam.chiar vine des pe la mine si se intelege frt bine cu ai meiwinking )bafta.sa ne zici ceai facut:*

| rebb a răspuns:

Mama ta cam exagereaza.Adica,daca parintii lui sunt despartiti asta inseamna ca face parte dintr-o familie proasta?! Prostie. Totusi diferenta asta de varsta...are si mama ta dreptate, dar prostiile alea cu facutu` de ras si restul sunt chiar culmea. El are o anumite varsta, anumite asteptari de la partener.De-aia vorbesc toti despre diferenta de varsta pe aici. Tu hotarasti singura ce faci, da` in situatia asta gandeste mai mult cu capu` decat cu inima.

| Missin`you` a răspuns:

Chiar e asa important pentru tine ce zice lumea?happy lol.fii uh insuty cu propria ta personalitate`winking sunt sigura ca si el te place si demonstreaza mamei tale ca el este altfel nu cum zice lumea.happy sa nu renunti la el pentru asta. pentru ca nimeni nu`ty dicteaza viata! ia propriile tale decizii si daca le iei gresit, suferi din greseala ta nu pentru ca ti-a impus cineva ceva. si mama ta chiar daca e impotriva cu timpul` daca el e baiat bun si educat totul va fi ok. nu te lua dupa ce zice lumea` oh go on ca lumea`i o curva` blushing mai pe romaneste`big grin scuze ca am vb asa dar asa o vad euhappy si bafta` sa nu renunty la el:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma numesc ana si eu am 14 ani. A m iubit si eu un baiat il chema bogdan dar la fel ca tine, am facut, din cauza alor mei ne-am certat rau, acum nu mai vb, nu fa aceeiasi greseala ca mine.
Imi iubesc si eu parinti dar numai tu poti sa iei decizi, gandeste bine dar fi atenta. anyta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toata lumea spune ca e urat. lasa`l frate laughing

| vanpersie a răspuns:

Mama ta e un om ingrozitor. si in plus este interesanta diferenta aceasta specifica de virsta. Cit de tare ma irita.