| Adryana98 a întrebat:

Sunt cu un baiat de care imi place foarte mult, numai ca altuia ii place de mine si mie de el. Si nu stiu pe cine sa aleg. Nu pot sa ma despart de actualul dar nici sa nu fiu cu celalalt. Ce sa fac? Funda+vot

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura la intrebarea asta! Stai cu amandoi daca asa vrei.

| Adryana98 explică (pentru neluL):

Nu am spus ca vreau sa stau cu amandoi! Am intrebat pe cine sa aleg, ca daca vroiam sa stau cu ambii nu mai adresam intrebarea! Oricum, mersi de raspuns Nelu!happy

| neluL a răspuns (pentru Adryana98):

Pai tu ai zis asa ''Nu pot sa ma despart de actualul dar nici sa nu fiu cu celalalt''. Eu acum nu pot decat sa respect dorinta ta! Inima ta ce spune? De fapt cu cine vrea? Ia intreab-o! Sa-mi dau asa cu parerea fara sa te cunosc si sa-ti spun alege-l pe X e o mare greseala. In astfel de hotarari nu trebuie sa fi influentata de mine sau de altii din jur. Tu esti singura care hotarasti ce faci cu sentimentele tale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neluL):

Asa Nelule, invata fetele la menaje a troise laughing sau cumva esti musulman? rolling on the floor

| Trolli a răspuns:

Cine fuge dupa doi iepuri (in cazul tau-baieti-), nu prinde niciunul.
Noi nu stim ce sentimente ai tu pentru ei, tu trebuie sa stii pe cine sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata in viata, nu e bine sa stai alaturi de cineva pentru care nu simti nimic ori din alte obligatii, daca simti ca nu este bine pentru tine.

Cea mai buna solutie, opinia mea, este sa renunti la amandoi, odata ce ai sarit din bratele unuia in patul altcuiva, o sa ai "eticheta" aia nedorita si vinovatia psihologica peste care treci foarte greu.

Nu stiu cati ani, dar pari imatura si relatiile alese de tine, nu trebuiesc privite ca fiind de durata, lucrurile se pot schimba, la fel si deciziile si comportamentul tau, uite, deja esti intr-o relatie si vrei alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea mafioata, ca sa ai impaci pe amandoi trebuie sa-l lasi pe actualul cu care esti si sa-l uiti si pe cel pe care il placi, cauta-ti alt baiat si spor la treaba, o intrebare asa mai indiscreta don't tell anyone, de ce ai stat si de ce mai doresti sa continui relatia cu cel cu care esti?

| blueheart a răspuns:

Daca iti place de amandoi, alegi pe al treilea. Poate ca de el o sa te si indragostesti. happy

| pursisimpluAlex a răspuns:

Gand ca daca stai cu aman2 pana la urma o sa afle unu din ei si nu o sa se simta prea bine asta asa daca tii la vre-unu. si ar trebui sa-i spui actualului ce se intampla si dupa ia o hotarare dar nu sa stai cu aman2 ca sti cum te numesti dupa oh go on

| AMa19 a răspuns:

Po parerea mea este ca trebuie sa te bucuri mai intai de cel cu care esti, apoi daca se prevede o cearta, te desparte de el si treci la urmatorul. Ai mare grija ca poate fi si un test de al lor. Poate iubitul tau la pus pe acul baiat sa spuna astam ca sa vada daca il iubesti sau daca nu si sari inbratele lui. Nu stiu toate pot fi posibile, ai mare grija. Eu spun sa te bucuri de prietenul tau asa cum este si nu te grabii sa te desparte, baieti tot o sa te placa. Succes si ai grija ce decizie iti ei. fundita big grin?

| lemonyellowcute a răspuns:

Pai... depinde pe cine placi mai mult... daca ii placi pe amandoi orienteazate dupa care e mai pe stilul tau

| lemonyellowcute a răspuns:

Orienteaza-te dupa cel care e mai pe stilul tau!

| SorinPy a răspuns:

"Nu pot sa ma despart de actualul dar nici sa nu fiu cu celalalt". Daca nu poti sa te desparti de actualul dar vrei sa fi si cu celalalt, stai cu amandoi o vreme si vezi ce-ti place mai mult.Desi ai putea sti dinainte ce-ti place mai mult.Gandeste-te,de ce stai cu actualul? de ce iti place de celalalt? Daca sti sa-ti raspunzi la aceste intrebari, sti si ce sa faci.