| Dvxy97rulov a întrebat:

Sunt cu un baiat de cateva zile. Totul mergea ok pana azi cand mi s-a pus capac. suntem la acelasi liceu si colegii mei incep sa faca misto, plus ca de abia ma pupa pe coridor si uneori se poarta prea ca un copil. Stiu ca tine la mine insa ma deranjeaza unele chestii si totusi nu stiu ce sa fac. Stiu ca pare copilaresc insa nici nu imi place cum saruta. Vreau niste sfaturi, va rog.

Răspuns Câştigător
| GreenArrow a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te desparti de el. Daca ti la relatia asta luptatea sa o faci sa mearga. Vorbeste cu el si spune-i fara sa se supere ca nu iti place cum saruta si incercati amandoi sa o luati de la 0. Gen "iubitule mie imi place sa saruti asa..." "nu mai saruta asa..."

Iar despre comportament si colegi trebuie sa faci in felul urmator.
Explicai iubitului ca nu iti place comportamentul lui de copil si sa se schimbe daca doreste binele relatiei. Iar daca colegii fac misto ia asta ca pe o satistfactie si sarutal de fata cu ei, batete cu iubitul tau in joaca, tachinativa etc. Asta ii va afecta pe colegi. Pentru ca vor vedea ca in ciuda criticilor si mistourilor lor pe voi va doare undeva si nu va afecteaza deloc.

Sper ca ti-am putut fi de folos
Daca mai ai intrebari ceva nu ezita sa o faci.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Cu sarutatul, presupun ca nu prea ai ce sa faci. Dar daca te deranjeaza ceva la el incearca sa-i spui sa vorbesti cu el, sa-l informezi ce te deranjeaza.Iar daca nu-ti plac atatea lucruri la el poate ar trebui sa luati o pauza sau o pauza definitiva happy

| Dvxy97rulov explică (pentru Marya6329):

I-am zis, da nu prea cred ca schimba ceva. Oricum, daca va continua cu fazele astea, stiu ce e de facut. Multumesc oricum.

| Originaly a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta daca te supara, astfel ar sa vina la tine si sa te intrebe, daca te place o sa incerce sa se schimbe.In legatura cu sarutulhappy, incearca sa-l saruti tu in felul in care iti place tie, nu trebuie doar sa te lasi sarutatawinking.Pa, pa

| eevvaa a răspuns:

Daca de pe acum te deranjeaza cum saruta ce va fi in continuare..ar fi bine sa te gindesti daca merita.Succese.