| Elena1234456 a întrebat:

Sunt cu un baiat de la alta clasa (cu un an mai mare) dar mereu am fost indragostita de un coleg. Acum suntem clasa a 11-a si la anul stiu ca o sa se trasnfere si imi este frica sa iasa din viata mea (poate e cam mult spus). El stie ce simt, dar e mai timid, nu a avut o prietena niciodata... nici nu stiu daca m-a placut. Unii spun ca da. Nu a stiut decat sa isi doreasca obsesiv sa ma schimbe, a incercat sa ma ajute sa ma simt mai bine in pielea mea, dar a zis ca nu ma place. Cand am fost colegi de banca vorbeam foarte mult, radeam, glumeam. Ne-am racit foarte brusc, in vacanta nu ne-am cautat si acum pur si simplu nu vorbim. Stie ce simt, am primit un mesaj anonim cu "trebuia sa il astepti pe c. (colegul meu) nu sa te culci cu cine apuci " dar nu stiu cine l-a trimis. El neaga ca l-a trimis.
Simt ca iubesc doua persoane, sunt amandoi atat de diferiti, prietenul meu este calculat, autoritar, dar ma iubeste sincer, colegul meu este timid, visator, interiorizat. Nu vreau sa imi bat joc imi iubesc prietenul si tin foarte mult la el, dar pur si simplu nu stiu ce sa fac.
Ma simt trista si nu stiu ce se intampla cu mine. Va rog sa ma ajutati cu un sfat si va multumesc daca ati reusit sa cititi tot ce am scris.

3 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Pune-ţi ordine în gânduri.
Gândeşte-te pe cine placi şi pe cine nu.
Intrebare: Cum ţi-ai imagina viaţa dacă ai avea o relaţie cu colegul tău?

| Danysan a răspuns:

Ai avut atata Timp sa ai o Relatie cu Colegu tau si nu ai facut-o. Cred ca e mai bine sa ramai cu iubitu tau -Cel mai ok.

| Jellyfishh a răspuns:

Pai nu stiu cum sa te ajut. Dar eu zic mai bine sa stai cu prietenul tau pana nu il pierzi si pe el. Decat sa-i pierzi amandoi mai bine unu. Lasa-l pe colegul tau deoparte pentru ca dupa cum ai zis tu, el nu te place. Eu zic sa nu te risti si sa ramai cu prietenul tau. E mai bine asa. Asteapta o vreme si ai sa vezi ca-ti trece. Mai mult de atat nu te pot ajuta. Desi stiu ca iti e greu, asa e corect si e mai bine :\