| madalin261 a întrebat:

Sunt curios cate persoane recunosc ca se masturbeaza?thinking. de ce o persoana daca face asta este vazuta prost? oare noi Romanii asa incuiati la minte sa fim?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Vrei sa faci prezența? Asta tine de intimitatea fiecăruia. Nu ai sa vezi de acum înainte ca toata lumea sa zică la toată lumea ca se masturbeaza ca si cum ar zice "ce mai faci"!
Daca nu stie nimeni ca te masturbezi, nu te poate privi prost nimeni. Deci, fii mai discretwinking

| madalin261 explică (pentru MiruD):

Totusi zic ca e ceva normal. oricine a facut asta macar odata. dar nu inteleg ce li se pare asa rusinos?

| MiruD a răspuns (pentru madalin261):

Este posibil si lucru acesta, doar ca nu trebui sa te lauzi.

9 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man nu ie o rusine sa faci asta. de ce acuzi oamenii pe nedrept? nu e frumos sa zici ca cineva e virgin sau psihopat sau virgin psihopat.

| kandaraki a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Ba e o rusine sa te autosatisfaci, e un PACAT.

| alexandru0sorin a răspuns (pentru kandaraki):

Nu e pacat decat intr-un subset al religiilor care in opinia mea nu conteaza. iar rusinia in filozofia mea este un sentiment strict daunator. sa nu-ti fie rusine cu nimic niciodata ca sa fi fericit in viata.

| kandaraki a răspuns (pentru alexandru0sorin):

Ce inseamna fericirea pentru tine? ca te masturbezi si nu vezi nimic rau in asta? imi pare rau daca esti asa tip de om.

| Andersann a răspuns:

Automat daca cineva se masturbeaza inseamna ca e virgin? laughing

| doctorandus a răspuns (pentru Andersann):

„Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional." Coon, Dennis; Mitterer, John O. (1 ianuarie 2014). Psychology: Modules for Active Learning. Cengage Learning. p. 406. ISBN 978-1-305-16173-3. „Approximately 70 percent of married women and men masturbate at least occasionally."

| kandaraki a răspuns (pentru Andersann):

Nu automat reiese ca e virgin, ci e un prost limitat care nu poate sa isi gaseasca o gacica cu care sa o puna dar alege varianta usoara, sa se autosatisfaca!