| Ea_3507 a întrebat:

Sunt distrusa! sad Am nevoie de un sfat.

S-a despartit de mine spunand ca s-a saturat de mine (dar de fapt eu am vorbit dupa cu el si a zis ca nu stia cum sa imi spuna, si si-a cerut scuze ca a spus-o asa) si sta cu cea mai buna prietena a mea. Eu stiam ca se plac, iar ea a zis ca nu se baga in relatia mea, dar daca el va fi singur, va incerc sa stea cu el, ok, asta am inteles. Probabil el a facut primul pas. thinking Eu i-am spus ei ca pentru mine conteaza si fericirea ei, dar si fericirea lui si ca nu o sa ma bag pentru ca nu vreau sa ne certam noi doua pentru el. :X Pur si simplu ma abtin sa plang. crying Am vorbit cu el si a zis ca el tine la mine ca la o sora, dar o iubeste pe ea. straight face

Nu stiu ce sa fac! Nu vreau sa ii arat ca imi pasa, dar imi vine sa ii zic tot si sa termin odata cu circul asta. A zis ca vrea sa fim de acum in colo cei mai buni prieteni. sad

Am nevoie de un sfat! Ce sa fac, cum sa ma comport cu el, dar cu ea?!

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Daniela, eu inteleg ca esti o persoana deosebit de onesta si cu o atitudine si o etica exemplara.
Eu te sfatuiesc sa continui sa faci exact ce ai facut pana acum si sa imbraci in prietenie sentimentele tale pasionale. Situatia, cum bine vezi si tu sunt clare, el te iubeste ca pe o sora - si priveste partea plina a paharului, iti mai este prieten si doreste cu adevarat sa-ti fie prieten, dar nu iubit.
Incearca sa te bucuri pentru fericirea lor, cu toate ca stiu clar ca e foarte greu, dar tu esti o fata puternica. Incearca sa te intaresti cu gandul ca ai procedat corect si etic si ca nu ar fi o solutie sa nu mai vorbesti sau sa te certi cu ei doi. Treci peste.

Pupici! Si multa putere!

8 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Il uiti definitiv, il stergi din memorie, si pe prietena la fel. Poate ai invatat, ca nu trebuie sa ai incredere in nimeni, numai in tine si mama ta.Sunt mii de baieti care nu procedeaza asa.

| AndaWest a răspuns:

Cine stie ce au mai facut ei pe la spatele tauoh go onnu cred eu ca dintr-o data a aparut iubirea asta asa mare, asa ca da-i dracu pe amandoi, meriti ceva mai bun de atat

| justmeesb a răspuns:

Buna. Nu cred ca e foarte confortabil pentru tine statutul asta de cea mai buna prietena a lui. Cred ca el a ales ce vrea si ca sa nu te supere a zis ca sa ramaneti prieteni. Dupa mine asa ceva nu se poate, dupa o relatie de iubire nu exista amicitie sincera, unul tot tine la celalalt pe ascuns poate si ca sa nu iasa definitiv din viata lui prefera si relatia asta. Incearca sa fi distanta cu el, indiferenta sa nu vada ca suferi si lasa-i sa-si traiasca povestea, poate nu va dura foarte mult.Ai tu intelepciune si discretie si o sa ai numai de castigat.

| Dolly_2428 a răspuns:

Pff complicat. dar prietena ta putea sa tina cont ca a fost iubitul tau si ca tineai la el e chiar neserioasa(scze de expresie) eu zic sa te comporti normal cu el ca sa nu-si dea seama pentru ca dupa aia ce termina cu pr ta o sa se reintoarca la tine in speranta ca esti moarta dupa el deci trateaza-l ca pe un simplu amic si pe ea nu stiu ce sa zicstraight face ar trebui sa te comporti tot ca pana acum dar daca vorbeste in preajma ta numai de el, nu e o prietena tocmai buna.parerea meahappy:* funda?batting eyelashes

| thevampirediariesfever a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa rupi relatia cu prietenul tau din orice punct de vedere (daca esti la scoala fa schimb de banca cu cineva) incearca sa il uiti, arunca sau fa cadou orice lucru ce iti poate aminti de el sau vinde-le pe net (castigi ceva din asta macar). incearca sa-ti gasesti diferite hobby-uri ca mintea ta sa fie busy, sa nu mai ai timp sa te gandesti la el. fa un pariu cu tine insuti ca o zi intreaga nu o sa mai plangi deloc (eu ma injur singura cand plang, dar asta e alta mancare de peste). cat despre prietena ta, este alegerea ei daca vrea un iubit sau o prietena buna.gaseste pe altcineva! acesta ar fi un bun remediu ca sa cunosti lume, poate apare un nou iubit, o noua prietena, new faces!
gaseste pe cineva mai bun decat ei! uita-i!

| iiMellyx3 a răspuns:

Eu zic ca sa lupti cu el cu el sa te porti normal iar cu ea la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca nu mai are nimic pentru tine... fara suparare.
si ea, fiind cea mai buna prietena trebuia sa gandeasca cum gandesti tu, trebuia totusi sa conteze fericirea ta si pentru ea, este o lasa trebuia sa-l refuze pentru ca poate stia cat tii tu la el, nu mai merita prietenia ta...mergi mai departe, treci peste... el oricum nu se va mai intoarce la tine.si nu-i zi nimic, o sa le dai inca un subiect de barfa. dar termin-o cu ei definitiv, altfel o sa suferi in continuare.

| bobo2108 a răspuns:

Eu zic sa uiti totul ce a fost intre voi ...asa e mai bine.Si daca as fi in locul tau nu as mai vb cu niciunul dintre ei, doar,, salut salut" si cam atat.happy
Acum faci cum vrei tuwinking