| Lycanum a întrebat:

Sunt foarte gelos, si asta deja a devenit o problema pentru mine. Please ajutor!

2 răspunsuri:
| bsb a răspuns:

Macar recunosti. esti pe drumul cel bun. incearca sa ai incredere in prietena ta.

| xEmiii a răspuns:

In primul rand sa ai incredere in tine,asa vei reusi sa ai incredere in prietena ta. Petreceti timpul liber impreuna,cu prietenii,fara sa fii posesiv. Las-o sa se-ntalneasaca cu prietenii cand si cand. Uneori gelozia se naste din posesivitate, tot timpul vrei sa stii unde si cu cine este, vrei sa fie numai a ta. Asta poate sa o sufoce si sa ai motiv de gelozie apoi.
Iubeste-o din toata inima si nu vei mai fii gelos!