| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte timid dar nu sunt genul de baiat cuminte care sa stea toata ziua in casa si sa se joace pe pc. Intrebarea e daca am vreo sansa sa imi gasesc o prietena? si daca da cum fac asta? tot ce am incercat nu a mers sad

Răspuns Câştigător
| CrisuCrisuletz a răspuns:

Buna! Gaseste o fata care sa-ti placa si incearca sa vorbesti cu ea, fa-o sa se simta bine in preajma ta si nu-i arata ca esti timid happy
Mai intai fa-o sa rada [fetele adora asta] apoi invit-o undeva. Si incetul cu incetul o sa se indragosteasca de tine si tu poti fi sigur ca v-a accepta sa fie iubita ta.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să ieși din casă, să ieși în lume!

| grab a răspuns:

Si in ce mod te-a incurcat cumintenia pana acum?

Incearca sa cauti fete rele care adora baietii cuminti. Vezi ca in acest caz trebuie sa dispui si de $$.

| Ajutatorool a răspuns:

Pai si ce ai incercat? Poti sa iei o suprad0za de prietenie de la colt si o sa fii super prietenos cu lumea si o sa vina femeile la tine valuri valuri.

| Arkhasas a răspuns:

Orice băiat e capabil să îşi găsească o prietenă.
Cum faci asta? Cunoscând fete noi, cum altfel?
Ce ai încercat?

| Rooobi a răspuns:

Frate cred ca si eu am o problema asemanatoare. Dar sti ceva ma doare fix in p... ce daca ai prietena esti fericit sau ce? Poate cand o sa ai o prietena o sa ai si momente bune si momente rele. Lasa viata sa mearga inainte, iesi cu prietenii distreaza-te, viata e scurta si merita traita.
Fete gasese-ti cand te astepti mai putin, si oricum nu te insori cu 100 de fete doar cu una ( bine in cazul in care nu esti musulmanlaughing ).
Asculta-ma don't give a *** on anything.

| CGF31 a răspuns:

Timiditatea dispare cu cresterea in varsta sau cu lumea cu care ai contact.
Orice baiat este capabil sa isi gaseasca o prietena. Este imposibil sa nu gasesti. Incearca sa iti ascunzi timiditatea, sa iti scoti calitatile in fata ascunzand defectele.
Uneori timiditatea este o calitate. Cunosc fete carora le plac baietii timizi catalogandu-i educati si cu bun simt si de multe ori au de castigat mai mult decat cei cu tupeu.