| fgmijpb a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si am prietena de doua luni. In ultima vreme parea mai distanta cu mine, iar in consecinta i-am spus ce ma framanta. Ne-am certat de mai multe ori pe tema asta, iar ea pare sa se indeparteze incet de mine. Am avut chiar si un episod de gelozie. Ce sa fac pentru a remedia situatia. Chiar as vrea sa ma ierte in totalitate pentru ce am facut.

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu nu frate exclus, nici vorba, nici pomeneala, nici sa nu te gandesti sa iti ceri iertare fata de o fata care te trateaza ca pe ultima carpa a societatii, nu frate impunete si arata-i indiferenta, vei castiga cu varf si indesat, esti clasa 9 a doar in liceu cand ai relatii ai doar de distractie, nu pune suflet ca ai de pierdut, concentreazate doar pe distractii, daca domnisoara e cu ifose, apai dai maxim, iesi cu o alta fata si da-i ignor totalwinking

| RAY a răspuns:

In clasa a 9 a ai relatie? sa te pui cu burta pe carte si sa la lasi naibi porcarile aste auzi scene de gelozie ce naiba sunt astea, daca esti barbat fi barbat, fi indiferent da esti geloasa pa nu stau la fundul tau, dar tu esti o fetita virgina care se tine dupa una, ce naiba esti fetita schimbati sexul

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Urmeaza finalul, fac pariu cu tine pe ce vrea sufletul tau.
Ai dat-o undeva in bara si intinzi coarda mai mult decat poate suporta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Sti ce ma enerveaza la muieri? ca au impresia ca gura e doar pentru supt si nu pentru a vorbi si a zice ce le deranjeaza la noi

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

De ce sa zica? Nu Știai ca fetele adora drama? big grin

| DarkCrina a răspuns:

Ce vrajeala iti baga astia? Fii mai tare, lasa sentimentalismele. Nu mai fa crize de gelozie. Poate ne simtim noi apreciate(putin) dar nu vrem sa fim terorizate. Cere-ti iertare totusi. Poti sa incepi cu asta. Spune-i ca nu trebuia sa te comporti asa si ca ar fi trebuit sa ai mai multa incredere in ea.

| Sylvester08 a răspuns:

Aha... Si ce te framanta? Ca era distanta fata de tine?
Dupa parerea mea, e ceva care o framanta, poate chiar nu isi da seama ce e. Mai mult decat sa ii fii alaturi si sa o imbunezi cand are nevoie nu cred ca ai ce sa mai faci.
Cat despre gelozie, las-o la o parte. It's one ***.
Cum sa te ierte? Zambete, flori, ciocolata, fii tu insuti ca din prima zi in care v-ati cunoscut. Daca nimic din astea nu merge, lasa-te pagubas in mana destinului. Fiecare are o pereche, si nu iese la iveala din primele incercari.
Cam atat as putea sa te sfatuiesc. Si. nu vreau sa fiu rautacios, dar mi se pare devreme pentru drame din astea. Deocamdata axeaza-te pe scoala si pe propriul caracter, nu pe episoade de gelozie. Bafta

| MonsterBlood a răspuns:

Salut.Incearca sa o surprinzi cu ceva tu ai fost iubitul ei tu ar trebui sa stii ce ii place si ce nu.Incearca sa o scoti la o prajitura undeva sa vada ca iti pasa ofera-i ciocolata plusuri trandafiri sa ii arati ca iti pare rau, imbratiseaz-o fi langa ia chiar daca ii place sau nu dar nu exagera sa nu te urasca sau sa te creada obesdat.Incearca sa fi cat mai prudent si mai finut, sun-o dar sa nu o disperi ca sa nu cumva sa te creada obsedat(ma repet).