| cosmin20144 a întrebat:

Sunt indragostit de cineva. Din comportamentul persoanei respective, am tras concluzia ca simte la fel. I-am trimis fetei o cerere de prietenie pe facebook, acum vreo 2 saptamani, dar nu mi-a dat accept. A recunoscut oarecum ca ma place. Vorbim ca si pana acum, nu s-a schimbat nimic, dar nu inteleg de ce nu ma adauga in lista de prieteni. Tin sa mentionez ca nu are prieten.
Oare eu pun prea mult pret pe facebook sau ea nu ma place?

6 răspunsuri:
| lastOne a răspuns:

Cel mai probabil nu a vazut notificarea pe facebook... desi am eu senzatia ca te ca ascunzi dupa deget cu cererea aia pe facebook (care nu reprezinta nimic)

| neutrino a răspuns:

Ambele variante sunt valabile.

| sofisis a răspuns:

Nu inteleg de ce e relevant acebook-ul si cererea aia....sincer.
Daca placi fata invit-o in oras. Ce conteaza o cerere de prietenie pe facebook? Poate nu sta asa mult pe facebook. Poate nu a vazut cererea aia...cauze pot fi mii.

| Hace a răspuns:

Poate nu isi petrece atat de mult timp pe facebook, ceea ce iti recomand si tie sa faci! In loc sa stai sa ii inspectezi fiecare postare dupa facebook, mai bine o inviti in parc. Chestia cu cererea de prietenie pe un site de socializare nu releva nimic.

| Ioana011 a răspuns:

Cel mai bine este sa o intrebi de ce nu iti da accept. Poate ti s-a parut tie ca te place si doar te considera prieten, sau cine stie ce are in cap, ce retineri are sau nu isi da seama de gesturile ei. Mai bine intreab-o. Nu ai nimic de pierdut pana la urma.

| 12daniel12 a răspuns:

Ma baiate ea poate nu vrea sa te adauge in lista de prieteni intreab-o de ce!