| DeeaD1 a întrebat:

Sunt intr-o incurcatura,oarecum. Am fost la o nunta la care am fost domnisoara de onoare. A fost nunta matusii mele. Verisorul mirelui(cavalerul meu) ne cunoastem de ceva timp. Noi doi am pregatit un dans pentru nunta si de cand am inceput sa dansam am o simpatie pentru el. La nunta am petrecut timpul impreuna dansand,razand. Dupa el a baut. Am mers intr-un loc mai retras unde lucrurile au devenit mai interesante. Am ajuns intr-un punct in care el ma muscase de gat. Dupa m-a pus sa il musc,dar nu am vrut sa o fac(nici nu stiu). Fiind apropiati unul de altul,ne-am sarutat, chiar si cu limbahee hee de mai multe ori. Pana la urma s-a imbatat...bine de tot. A doua zi nu am vorbit cam deloc,desi am fost mare parte din zi in aceleasi locuri. Ideea e ca eu nu stiu ce sa fac. Mi-ar placea daca am fi impreuna, dar chiar sunt confuza. E posibil sa nu isi mai aminteasca ce am facut in noaptea aceea? Cum ar trebui sa deschid subiectul asta si ce ar trebui sa vorbesc cu el?

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Tu chiar iti doresti ca un baiat ce se imbata "bine de tot" sa fie iubitul tau?!
Si dupa va plangeti ca va dezamagesc baietii.

| Blamely a răspuns:

E posibil să fi uitat doar dacă a fost prea beat. Întreabă-l pur și simplu dacă știe ce s-a întâmplat iar dacă nu împrospătează-i memoria chiar tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Finetti1313 a răspuns:

Nu cred ca e o amnezie laughing Poate sa simte oarecum rusinat sau jenat in legatura cu seara aia. Ar trebui sa bati niste apropouri si sa deschizi subiectul, iar atunci totul va veni de la sine si te va lamuri in legatura cu intentiile lui. Ar trebui ca in timpul unei discutii sau cand simti ca e momentul potrivit sa aduci cumva subiectul in discutie. Un sfat: nu lasa sa treaca mult timp de la asta fara sa vorbiti; asa poate interpreta ca nici tie nu iti pasa de ce s-a intamplat si consideri ca a fost doar o "distractie". Trebuie sa il intrebi cum se simte dupa noapte aceea, ca sa para ca te intereseaza daca este ok dupa ce a baut, apoi il intrebi ce intentii a avut si ce are de gand sa faca de acum in colo. Bafta happy funda?

| Hakuouki a răspuns (pentru Finetti1313):

Oh...daca baiatul a actionat atunci sub influenta alcoolului e clar ca ori se simte rusinat, ori nu-i pasa, caz in care nu ar vrea sa discutati despre chestia asta, acum serios, ce ai vrea sa-ti spuna? Ca saruti bine? Baietii timizi nu se imbata la nunti sau la petreceri (zic eu) deci el nu e timid, daca te placea ti-ar fi spus-o, eu zic sa lasi seara aia in trecut, nu s-o tot aduci in discutie (dupa ce faci sex cu partenerul/partenera discutati cum a fost? Comentarii, gen, meci de fotbal?). Daca vrei neaparat sa stii ce simte, spune-i tu ce simti.

| DeeaD1 explică (pentru Hakuouki):

De fapt, mi-a spus ca sarut bine laughing

| CatalinD03 a răspuns:

Te duci in fata si ii spui:,, Bai baiatule! Aseara aproape ne-am tras-o! Asa ca ori ma ****, ori ma lasi!?!"
rolling on the floor) FUnda?