| andreibrl a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 6 luni si jumatate si in lunile astea s-au intamplat multe intre prietena mea si mine. Ea a gresit mult fata de mine m-a mintit, m-a amagit si mi-a facut iluzii, inainte vorbeam totul cu ea si ea cu mine dar de ceva timp nu mai este asa ne certam mereu si spune ca este doar din vina mea sunt un baiat gelos si vreau doar sa imi fie fidela. Eu am facut multe pentru ea foarte foarte multe am 17 ani si intr-o seara cand a venit la mine nu a vrut sa se duca acasa pe jos (sta la 1 km fata de mine in acelasi sat) si am zis ca na sa ii fac placerile si am plecat cu masina fara sa stie tata si mama si m-a prins politia, am luat bataie din cauza ei si am avut probleme cu alti baieti deoarece imi spuneau ca o sa caiau, puneau mana pe ea si tot asa cand de fapt ea mintea doar sa se creada "jmechera" si eu credeam si de vreo 2 saptamani i-am spart id-ul de mess ca nu a vrut sa mi-l dea si am vazut niste conversatii cu baieti care din spusele ei erau "colegi" in care ii spuneau "pissy,draga,iubiree" si tot asa. Nu mai simt iubirea aceea care era la inceput,simt ca ma tradeaza desi nu face asta am o frica ce ma macina si nu vreau sa o pierd deoarece am incercat sa stau fara ea si nu pot ma simt si mai rau ca acuma ma simt pierdut,am incercat sa stau de vorba cu ea nu a mers, am batut-o nici asta nu a mers, i-am spus lu maicasa ce face ea zic ca poate sa rezolve ceva nimic maicasa chiar o acopera cu multe Ne des pe saptamana dar nu stam mult timp aman2 asta este o rariatate si parinti ei nu prea o lasa nu stiu ce sa mai fac sa scap de frica asta si sa simt ca este fata de care m-am indragostit la inceput iar mai nou imi spune ca nu o iubesc ca numai ea imi arata mie Ce sa fac? Funda va rog mult sa imi dati un sfat care sa ma scoata din fundatura asta

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Uite o poveste în care cei 2 îndrăgostiţi nu-s compatibili deloc.

( Povestea ta ).

Acum pe bune, sunt fete multe pe lumea asta care aşteaptă să le intră prinţul în viaţa pe un cal alb şi bine făcut.

Ştii vorba aia :

În viaţă pierdem lucruri ca să câştigăm altele.

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Deja ai pierdut-o. E o vorba: daca vrea sa te insele, o face si cu tine de mana. Tu ce crezi? A facut-o sau nu? Dragoste cu sila nu se poate mai, intelege. Nu se mai poate, lasati-o balta, decat sa terminati urat mai bine terminati frumos.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti fraier nu te conplica cu iubirea de la varsta asa frageda tu trebuie sa umbli din floare in floare

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand nu sunteti compatibili nici moral nici sentimental.In al doilea rand tu esti o fire geloasa iar ea este o fire lubertina.Si in al treilea rand nu poti fi numit un gentelman din moment ce lovesti o fata indiferent de motivul invocat de tine.Asa ceva nu se face de catre o persoana educata, cel care loveste o femeie este o bruta.

| Emilian65 a răspuns:

Despartiti-va si vedeti-va fiecare de treaba lui. Poate asa va este mai bine, decat sa stati numai de cearta.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Wtf? Ai batut-o si te asteptai sa mearga? rolling on the floor Cand am vazut poza de profil am zis,, nu pare prea destept,,. Cand am citit textul m-am convins! Corect ar fi,, ma cred intr-o relatie de 6 luni,,. Daca ai cat de putina minte renunti la timp, daca nu stai linistit, renunta ea.