| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de ceva timp iar prietenul meu este fostul iubit al colegei mele.
Ea are prieten de 1 an si ceva si in "pauza " lor a stat cu iubitul meu o saptamana acum 2 luni. Acum face ca toate alea cand vede ca vine la mine si crede ca eu vreau sa-i fac in ciuda si asta nu-i adevarat. Ca de ce ne sarutam in fata ei? Eram pe strada straight face Nu au voie oamenii sa se sarute? Plus ca il injura si il face in toate felurile. Spune ca nu-l suporta dar face cate o fata cand ne vede. De parca el ar fi proprietatea ei. Azi m-a intrebat o colega daca nu a venit Andrei [ iubitul meu ] sa ma vada si i-am zis ca m-am vazut cu el de 3 ori azi. Si ea a zis : " Daca-i proasta ". O face pe victima si incearca sa intoarca fetele cu care sta impotriva mea.
Ma simt prost si nu stiu ce sa-i zic si ce sa-i fac. Sunt timida si are impresia ca poate sa faca din mine ce vrea ea doar pentru ca nu vreau sa ma cert cu nimeni.
Nu stiu ce sa fac straight face Ajutoor.

Răspuns Câştigător
| Enake a răspuns:

Colega ta pare a fi geloasa. Daca o spunem asa, suna urat nu? Dar poate trebuie sa te gandesti altfel:e indragostita, il iubeste pe acel baiat. Poate ea a crezut ca de la acea "pauza" pe care a avut-o cu iubitul lui timp in care a stat cu iubitul tau, i-a apropriat pe ei 2. Poate prietenul tau n-a vrut decat sa ii fie alaturi, ca un prieten/amic.Ea a inteles gresit daca chiar s-a gandit ca si el o place pe ea.Si mie mi s-a mai intamplat la fel cu un baiat, diferenta era ca ala ma copia la tot ce fac.Incearca sa vorbesti cu ea, daca incepe sa jigneasca sau ceva, nu ii mai zi nimic. Spune-i prietenului tau sa vorbeasca cu ea.Astea sunt sfaturile mele.Mult noroc de acum!:*

1 răspuns:
| Seepty a răspuns:

Nu o mai baga in seama si respingeo cat mai mult asa nu se va mai lua de tine si de iubitul tau.