| Larisamonica a întrebat:

Sunt riscuri pentru un avort la vârsta de 16 ani?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigura ca da!
Avortul prezinta risc la orice varsta are fata sau femeia si daca esti ghinionista poti avea complicatii si in situatii grave, chiar murii.

| Freya1 a răspuns:

La 16 ani dacă vrei sa faci avort oricum trebuie sa mergi cu unul dintr-e părinți.Ei răspund de tine fiind minora.
Iar dacă tu mergi cu părinții, mai mult ca sigur se va alege un medic ok ce sa facă treaba asta cum trebuie.

Riscuri sunt în funcție de organismul fiecăruia, de procedura medicului și la cât e de priceput.

| ywar a răspuns:

Avortul este o crima. Dumnezeu nu doarme.

| unknownnn a răspuns (pentru ywar):

Adică să crești un copil când nu ai posibilități (dpdv mental, financiar, etc), nu e o crimă? laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru unknownnn):

Nu.

| Robert2526 a răspuns:

Da, sunt riscuri la orice varsta, depinzand in mare parte de varsta sarcinii si de starea ta generala de sanatate

| Paracetamol0lol a răspuns:

De ce ai face copii la 16 ani pe 16 aprilie?

| onestrange a răspuns:

Ma ingrozesc ce citesc...cel mai socant este ca la varsta asta nu ai auzit de protectie/contraceptie
Si nici i**** de te-a lasat asa