| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai cezariana poti face avort?
Ce riscuri sunt?

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mai bine mai faci o cezariana!

| Linda a răspuns:

Nu face avort cu nici un pret. Daca un copil ai avut prin cezariana si esti insarcinata, inaintea lui Dumnezeu a/l ucide pe cel din pantece e la fel cu a/l ucide pe cel pe care il ai deja, el e unic, e un dar, are destinul lui, va fi o bucurie nu renunta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 3 cezariene consecutive exista riscul unui avort. daca in trecut ai avut o cezariana si acum esti insarcinata si vrei sa faci un avort il poti face, dar, evident ca exista un risc, acesta exista si fara a avea cezariana. ce implica riscul? infertilitate, hemoragii, septicemie, perforare uterina, rani ale colului uterin...riscurile cresc in functie de varsta, de afectiunile de care poti suferi sau de perioada de sarcina in care te afli.