| Cumvreu a întrebat:

Sunt un simplu baiat si am 17 ani. Și sunt gay Imi iubesc familia, putinii prieteni pe care ii am, in schimb ma urasc pe mine. Ma urasc asa de tare cum nu am urat nimic mai mult in aceasta viata. Iubesc oamenii, imi place sa-i vad fericiti si impliniti, insa imi urasc viata, sunt rece si dur cu mine, ma uit in oglinda si-mi vine sa o sparg, nu supot sa ma vad in ea. Cred ca sunt doar o pacoste si un mic gunoi pe lumea asta. Voiam sa spun ca sunt gay, dar totodata urasc acest cuvant la fel ca pe mine. Nu o sa ma pot accepta, nu am avut parte de dragoste, am doar cativa prieteni, dar cam distanti fata de mine si nu prea am cui sa-mi deschid inima, la fel cu parintii nu prea ma pot intelege.

Sunt ferit de lume, nu vreau sa vad pe nimeni, vreau sa stau tot timpul singr in tacere. Cred ca toata aceasta situatie este doar un vis si continui sa cred ca intr-o buna dimineata cand ma voi trezi, totul se va schimba si va fi altfel, insa ma dezamagesc. Imi pare ca sunt actor pe scena vietii si ca totul este doar un teatru. Am pierdut sensul vietii si cred ca nu mai are rost sa traiesc si adesea am ganduri de a termina cu viata mea, caci o urasc. Tot ce vreau e sa-mi dati doar niste sfaturi de incurajare. Cum fac sa ma schimb sa nu mai fiu gay

Nu ma voi accepta nico data

Va rog ajutați-mă

Și nu am sa cred nicio data ca așa m-am născut și ca nu am cum sa schimb asta

Totu se pote schimba

Dacă mai este persoane ca mine și vreți sa dischutam sa ne sfătuim in trebuie noi putem vorbi

14 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Lae, ori balae; tu decizi, nu ceoilalti. mergi la un psiholog, nu la popa Pomohaci

| munteanuionvictor a răspuns:

Are nevoie de un sfat sau o încurajare. Ai dat un răspuns urât care poate descuraja omul.

| catablondu a răspuns:

Salut,
ma ingrijoreaza profund faptul ca te urasti pe tine insuti.
Nimeni si nimic nu e mai important decat propria ta viata.
Nu stiu cum ai concluzionat ca esti gay, ce ai facut pentru a schimba asta si de ce crezi ca nu poti trece peste aceasta provocare.
Cum spunea cineva mai sus, "suntem ce vrem sa fim" si daca tu vrei sa fi altfel, sunt ferm convins ca poti.
Ca sa poti schimba ceva la tine, trebuie sa te accepti mai intai cu calitati si defecte. Pe urma vei incepe sa lucrezi la ce nu e ok.
Daca simti ca nu poti singur sau ca nu sti cu ce sa incepi, scrie-mi si te pun in legatura cu cineva care te poate ajuta pe parte psihologica.
Numai bine si mult spor in toate!
Catalin

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Eu nu înțeleg cum este posibil ca un barbat sa fie gay...Nu știu de ce, dar îmi imaginez doi bărbați care se *** în cur...Ce satisfacție sa ai nene când simți doua **** care flencane la curul tău? Fute și tu femei si o sa vezi ce bine este

| FaustStw a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Daca esti asa de curios pot sa iti garantez ca e o satisfactie foarte mare rolling on the floor. Poti ajunge la orgasm foarte usor prin masarea prostatei, dar nu cred ca lucrurile trebuiesc vazute doar din punct de vedere strict sexual. Intr-o relatie(fie ea hetero sau homo) sunt si sentimente(nu doar flencaneala). E greu sa aduci argumente pentru a explica "de ce"...totul vine pur si simplu natural.

| Nichita333 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Cum tu nu intelegi cum e sa fii cu un barbat, asa ei nu inteleg ce e cu o femeie. DAca nu intelegi ce are omu' nu mai spune prostii in vant. Majoritatea gaylor au avut experiente cu femei, dar nu le-a placut, nu au fost la fel de satisfacatoare decat cele cu persoanele de acelasi gen. E ceva inexplicabil, si totodata toti ii judeca pentru ceva ce pentru ei e strain, pentru ca asta e natura omului, mai ales in ROmania, tara nedezvoltata plina de homofobi.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns (pentru Nichita333):

Spre surprinderea ta, locuiesc in Germaniawinking

| Rts123123 a răspuns:

Am mai vazut fix aceeasi poveste, fix aceeasi postare acum ceva timp. *** you.

| Cumvreu explică (pentru Rts123123):

Tot eu am scris și postare aia

| LuckyStar15 a răspuns:

Daca tu nu te accepti cum esti nu acea pretentii ca altii sa te accepte si pana la urma fiecare dintre noi suntem ceea ce alegem sa fim

| Cumvreu explică (pentru LuckyStar15):

Nu merge sa ați dau mesaj pe TPU

| Nichita333 a răspuns:

Hello, its me. Nu am experimentat nicio data situatia pe care o descrii in intrebari. Singurul lucru care il poti face e sa te accepti. Nu te uita la altii din tara ta. Romania este o tara plina de homofobi. Daca stii destul de bine engleza poti sta pe Youtube-ul englezesc unde sunt o gramade de youtuberi LGBT care fac content incurajator. Important e sa faci ce tie iti place. Nu te poti schimba din Gay in Normal. Sunt diferite Manastiri care spun ca"transforma" oamenii, dar acestea sunt numai minciuni, si oamenii care merg acolo ies mai rau decat cand au intrat. Mergi inainte si fii puternic! Fa-ti un prieten, sunt aplicatii site-uri care te pot ajuta! Sutn multi oameni inchisi, care le place sa fie singuri in liniste (literally eu) si poate iti gasesti pe cineva de moment. Nu iti sugerez sa folosesti carti/filme pentru a te sustrage de la viata, pentru ca poti deveni dependent si toate aceste probleme se vor aduna. Nu iti fie rusine de tine! Esti un om minunat si inauntrul tau se afla cheia unui suflet, pe care negresit o sa il gasesti!

| Cumvreu explică (pentru Nichita333):

Mersi mult de sfat
Dar nu pot sa acept asta nico data

| Nichita333 a răspuns (pentru Cumvreu):

Niciodata nu spune niciodata. Habar nu ai ce iti are viitorul. Esti tanar, Poate se vor schimba lucrurile!