| Cumvreu a întrebat:

Vând rog ajutați ma
Nici de Crăciun nu ma pot bucura
Sunt un simplu baiat si am 17 ani. Și sunt gay Imi iubesc familia, putinii prieteni pe care ii am, in schimb ma urasc pe mine. Ma urasc asa de tare cum nu am urat nimic mai mult in aceasta viata. Iubesc oamenii, imi place sa-i vad fericiti si impliniti, insa imi urasc viata, sunt rece si dur cu mine, ma uit in oglinda si-mi vine sa o sparg, nu supot sa ma vad in ea. Cred ca sunt doar o pacoste si un mic gunoi pe lumea asta. Voiam sa spun ca sunt gay, dar totodata urasc acest cuvant la fel ca pe mine. Nu o sa ma pot accepta, nu am avut parte de dragoste, am doar cativa prieteni, dar cam distanti fata de mine si nu prea am cui sa-mi deschid inima, la fel cu parintii nu prea ma pot intelege.

Sunt ferit de lume, nu vreau sa vad pe nimeni, vreau sa stau tot timpul singr in tacere. Cred ca toata aceasta situatie este doar un vis si continui sa cred ca intr-o buna dimineata cand ma voi trezi, totul se va schimba si va fi altfel, insa ma dezamagesc. Imi pare ca sunt actor pe scena vietii si ca totul este doar un teatru. Am pierdut sensul vietii si cred ca nu mai are rost sa traiesc si adesea am ganduri de a termina cu viata mea, caci o urasc. Tot ce vreau e sa-mi dati doar niste sfaturi de incurajare. Cum fac sa ma schimb sa nu mai fiu gay

Nu ma voi accepta nico data

Va rog ajutați-mă

Și nu am sa cred nicio data ca așa m-am născut și ca nu am cum sa schimb asta

Totu se pote schimba

Dacă mai este persoane ca mine și vreți sa dischutam sa ne sfătuim in trebuie noi putem vorbi

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Eu sunt pe TPU de putin timp dar cred ca am vazut intrebarea asta de 3-4 ori si am senzatia ca o s o mai vad. Problema e la tine dragul meu ca nu te accepti asa cum esti ba mai mult sustii ca te detesti. N o sa rezolvi nimic cu asta dimpotriva iti vei face mult rau. Suntem ceea ce suntem pana la urma si nu ar trebui sa luptam impotriva naturii noastre atata timp cat nu facem rau nimanui. Tu porti o lupta cu tine insuti si n o sa duca la nimic bun. Eu sunt bi si nu mi e rusine s o recunosc dimpotriva. Cum ai zis si tu ai nevoie sa discuti cu persoane cu aceeasi orientare sexuala dar care isi asuma lucrul asta si sunt pe deplin impacate si fericite cu acest aspect si nu cu cele care nu se suporta asa. Nu e o crima ca esti gay sa stii. E doar o opinie si poti s o iei in consideratie sau nu. Tu esti liber sa ti traiesti viata asa cum consideri de cuviinta cum toti avem dreptul pana la urma. Numai bine

12 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere! Chiar mi as dori sa vezi lucrurile altfel si sa nu te mai condamni atata. Chiar n ai facut nici un lucru reprobabil de care sa ti fie rusine dragul meu. Capul sus. Iti doresc ca sarbatorile sa ti aduca lumina si pace sufleteasca! Numai bine

| Cumvreu explică (pentru HazelEyes77):

Mersi la fel ești singura persona de pe TPU care da așa bune sfaturi mersi încă o data
Și mi ar place sa am lângă mine o persona cu o așa gândire

| HazelEyes77 a răspuns:

Multumesc pentru cuvintele tale. Esti un baiat deosebit as vrea sa te vezi si tu asa. Unul care doreste binele celorlalti si vrea sa i vada fericiti nu poate fi decat un om bun.

| CookieFace a răspuns:

N-ai curaj sa te tai pe verticala

| Nichita333 a răspuns (pentru CookieFace):

... Tu nu ai curajul de ati da seama cat de cretin esti?

| CookieFace a răspuns (pentru Nichita333):

Sugi madularul cu tot cu mel

| Cumvreu explică (pentru CookieFace):

Da de ce înjuri ce folosești

| CookieFace a răspuns (pentru Cumvreu):

Coaie sub pietrele alea sub care ai crescut exista subiect si predicat? Si tu sugi penteleu futac ce esti.Lma 2018 sa ti-o iei la buci ca si mama ta

| GaZa1994 a răspuns:

Buna! Cred ca tu singur iti faci rău. Tu singur te auto insulți. Ai rămas in urma. A fii gay, nu mai e ceva anormal. Nici sa te lauzi, doar normal. Si daca vrei, poti sa încerci sa te vezi cu o fata ca sa te testezi. Eventual ii explici situatia de la început, barem sa nu ai surprize neplăcute dupa. Si poti încerca sa intri pe comunitati pentru gay si lesbiene si sa vezi cum au trecut altui peste sau daca au avut probleme. Eventual iti gasesti si un partener. Si daca lumea zice ca asa te-ai născut, nu o zice degeaba. Mai informează-te pe net, o sa vezi ca de fapt a fost un motiv pentru care ai ajuns gay si nu pur si simplu asa. E vorba de niste hormoni sau ceva de genu' de care nu mai îmi amintesc acum dar stiu ca e vorba de corpul tau si nu de nebuneala sau ce or mai zice alții. Nu te mai lasa jignit si acuzat. Lasa lumea sa vorbească ce vor si tu doar zâmbește si mergi mai departe pana dai de cineva sa te înțeleagă. Viata nu e neagra, mintea ta e supraîncinsă, scoate fum. Asta pentru ca vezi lucrurile asa. Relaxeaza-te si ia totul una cate una si cauta solutii. In primul rând: Renunță la a fii pesimist si de a te vedea ca fiind un rahat. Esti un om ca toti ceilalti. O zi buna!

| SorinelCopilu a răspuns:

Ba **** renunta la gandurile de Gay uitate dupa fete la curul lor la fundul lor la sanii lor nu la barbati la barbati ce vezi in **** mea o ****.

| LuckyStar15 a răspuns:

Intodeauna se poate discuta si in discutii te poti regasii si intelege nu este o problema in a te descoperii, da trebuie sa fi mai atent sa nu devina o problema :p

| Schräghecklimne_Augustin_1997 a răspuns:

Omoara te i un sfat nu un vers.