| alfabet258 a întrebat:

Sunt virgina si am incercat jocuri cu prietenul meu. Mentionez ca am avut chiloti pe mine iar el nu dar ne-am frecat unul de altul si s-ar putea sa se fi miscat de multe ori. Credeti ca sunt sanse sa raman insarcinata?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu fetita, cu chilotii, perdeaua, prosopul si apa din cada, nu puteti ramane gravide.
Totusi, inainte sa va jucati cu un penis in erectie, invatati sa va protejati, ca asa ajungeti gravide, din indolenta si lipsa totala de educatie sexuala.
Cititi despre organele sexuale si despre sex, sa aveti ideea ce vi se poate intampla, mai ales cand va jucati la varste atat de mici.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau cum este si in acest caz practic... DIN NIMIC asa cum cred inca... foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, concomitent si anume :
1-) In primul rand femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI atunci cand sexul ori masturbarea este intretinuta in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica DOAR atunci cand sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. DOAR in acel caz si NUMAI in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, NU si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si in mod sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) ai asta se intampla in 1-a sau in toate cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
De asemenea trebuie sa stii ca atunci cand baietii practica astfel de jocuri sexuale este posibil sa ejaculeze sperma la un anumit moment din timpul jocului, dar in acel caz aproape imediat ii va scadea erectia si se inmoaie penisul partial sau complet. Daca ai fi stiut si cunoscut aceste lucruri, asa cum ar fi normal, acum ai fi scutita de teama ori ingrijorarea aparuta in acest moment. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat si nu a ejaculat in tine, nu poti fi gravida.

| cristimihailov a răspuns:

Daca ai fii putut sa citesti un pic pe internet si sa te documentezi, ai fi inteles cat de dezamagitoare este intrebarea ta.

Se mai face in clasa a sasea la biologie sistemul de reproducere al iepurilor? Sau s-a scos cu desavarsire?

| Andrei258 a răspuns (pentru cristimihailov):

Se face și întra 7 a anatomia omului

| Paul754880338 a răspuns:

Nici una! Cu siguranta! Stai linistita!

| SalutCeFaceti a răspuns:

Ca sa inteleaga toata lumea:

1. Daca ai chilotii pe tine si el la fel, sau cel putin tu, NU ramai insarcinata;

2. Daca niciunul nu are chilotii pe el, cat timp nu iti introduce penisul in vagin, NU ramai insarcinata;

3. Daca iti baga penisul in vagin, cat timp nu isi da drumul in tine (nu iti lasa sperma in/pe vagin) nu ramai insarcinata;

4. Chiar daca isi da drumul in tine, cat timp nu esti in perioada fertila, NU RAMAI INSARCINATA!

| Ivanescucristina a răspuns:

Nu, nu ai cum să rămâi însărcinată.
Daca nu a existat contact sexual cu penetrare nu si cum sa ramai însărcinată...

| Andreea555555555555 a răspuns:

Nu există nicio șansă să fii însărcinată în acest caz. Stai liniștită și nu-ți mai face griji! Însărcinată poți să rămâi doar prin penetrare vaginală, în perioada fertilă și partenerul ejaculând înăuntru, desigur.
Oricum, ai grijă, pentru că dacă vă mai jucați mult așa o să vă ia razna hormonii și o s-o faceți cu adevărat. Îți spun din propria experiență laughing

| alfabet258 explică (pentru Andreea555555555555):

Multumesc mult! Stiam cele mentionate, dar citind anumite raspunsuri la întrebările puse de alte fete, am gasit in majoritatea ideea că este de ajuns sa termine pe acea zona, chiar daca nu penetreaza pentru a ramane insarcinata, indiferent daca esti virgina sau nu, și că au mai existat cazuri in care fete virgine au ramas însărcinate

| Adry05 a răspuns (pentru alfabet258):

Si le cunosti pe fetele alea ca sa ai vreo garantie ca ce spun e si adevarat? pot fi trolli, asa ma apuc si eu sa zic ca am o prietena care s-a uitat la gagica-su si i s-a teleportat sperma in vagin si a ramas insarcinata, o sa ma crezi daca pun asta pe un forum? Sau ti se pare prea SF? Ei, ia pune mana si citeste cum se fac copiii si o sa-ti dai seama ca situatia prezentata de tine e la fel de sf

| alfabet258 explică (pentru Adry05):

Stiu, dar mi-e foarte frica, nu mi-a venit inca stopul si incerc sa fiu calma.

| Adry05 a răspuns (pentru alfabet258):

Sunt dereglari sau cine stie ce alt motiv, n-ai cum sa ramai insarcinata asa.

| fgpnato a răspuns:

Nu șansele sunt de 0, 0001% dar nici alea

| PusseySlap69 a răspuns:

Da. am patit si eu o data asa si acum baiatu meu are 18 ani si inca ma cauta..nu e de gluma crede ma

| Ivanescucristina a răspuns (pentru PusseySlap69):

Serios dc ii dai panica aiurea?