| anonim_4396 a întrebat:

Suntem impreuna de 3 ani, m-a inselat, n-am putut trece peste, dar am ramas impreuna.Am fost sfatuit sa o insel si eu, mi s-a spus ca asa probabil voi uita greseala ei. M-am intalnit cu o tipa ceva timp dar nu pot face urmatorul pas.Imi iubesc prietena dar vreau sa poata sa stie si ea cum e sa fii tradat. Dar nu o pot face...ma apasa deja sentimentul de vinovatie.Cum sa fac, si cum sa trec peste teama ca o va face iar?

8 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Iti faci degeaba iluzii, vei trai mereu cu intrebarea "Daca ma va insela iar?"
Inseamna ca intre voi nu exista afectiune, iubire si respect, cel putin din partea ei.
Nu te-a sfatuit bine cine ti-a spus sa te razbuni. Daca va inselati unul pe altul, tot tu iesi in dezavantaj : ei nu ii pasa ca oricum o face daca vrea, iar tu o faci pentru a-i face ei in ciuda!
Nu e bine, mai bine pune punct! Crede-ma, mai sunt fete care sa aprecieze o relatie si care nu umbla dupa cai verzi pe pereti.

identitate
| identitate a răspuns:

Daca vrei sa stie si ea cum e sa fie tradata, nu prea cred ca e vorba de iubire.big grin Daca nu poti face urmatorul pas, mai sunt ceva sanse.happy
In loc sa-ti ocupi timpul cu asa ceva si cu teama ca o va face iar, mai bine gandeste-te de ce s-a intamplat prima oara."DE CE TI-E FRICA DE AIA NU SCAPI!"...mai ales in relatii. Tu daca iti pierzi timpul cu alta si cu frica ta, ma indoiesc ca mai ai timpul si dorinta de a fi iubitul ei cu adevarat.Simpla prezenta nu se pune la socoteala!tongue De ce te-a inselat?! Ar trebui sa-ti dai seama singur, dar daca nu reusesti ar fi bine sa o intrebi pe ea.In mod sigur, ceva din ceea ce faci, nu e bine.Afla ce anume si schimba situatia!winkingDaca nu, mai bine o lasi balta...

| stresu a răspuns:

Eu iti zic sa stai cuminte. Daca o faci si tu, atunci chiar s-a terminat. Daca ai decis sa ierti, iarta pana la capat. Nu sustin ce a facut ea, eu nu as fi trecut peste.
Cine te-a sfatuit e superficial si nu iti vrea binele. Mai bine te desparti de ea, stai singur o perioada, cauti altceva; nu iti bate si tu joc ca atunci numai relatie nu veti avea. Chiar crezi ca un sex sportiv iti va salva problemele care tin de mental si incredere?
Vorbeste cu partenera ta; iti vei da seama daca te inseala as zice eu dupa 3 ani. Spor!

| elyssa20 a răspuns:

Pai am sa iti spun ceva si sper sa nu te superi pe mine "Razbunarea, arma prostului" de aici tragi concluziile. daca tu chiar o iubesti si din cate vad ca ai scris se pare ca da iarta tot si uita, insa daca nu poti uita mai bine renunta la relatia asta ca sa nu iti faci rau cu gandurile negre. sper sa fi intelept si sa faci ceea ce trebuie.bafta multa iti doresc.:*

| gheorghita a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Cine a gresit odata v-a gresi si a doua oara. Dar oricine merita o sansa. Inteleg ca o iubesti, dar poate iubirea te orbeste si ea nu este asa cum crezi tu. Nu te razbuna si tu, stii cum se zice razbunarea arma prostului. Daca chiar nu poti fara ea si crezi ca inca mai este de incredere, incearca sa treci peste gandeste-te ca a fost o greseala, ca a vrut sa vada si cum e cu altcineva, si ca iubirea a intors-o la tine. Bafta!

| cryss_1476 a răspuns:

Pai cine te-a sfatuit sa faci si u aceeasi greseala, nu cred ca te-a sfatuit cum trebuie! daca tu o inseli (ca sa uiti ti-a facut-oricum nu va fi posibil pentru ca daca te culci cu alta nu ti se sterge memoria) si ea afla, crezi ca va sta cu mainile in san? nuuuuu, te va insela iar pentru ca nici ea sa nu fie mai prejos, apoi u iar si ea iar si tot asa pana va luati seama si va vedeti fiecare de viata lui. Daca u crezi ca esti in stare sa lasi uitarii greseala facuta de ea, atunci continua relatia, daca nu iti iese din minte gandul asta, eu zic ca n-are rost sa itit pierzi vremea, chiar daca o iubesti mult. daca prietena ta are constiinta, o va mustra o data si o data si isi va da seama cat a gresit. Si daca va mai fi tentata vreodata sa faca aceeasi greseala, nu are rost s-o mai ierti.

| alexandru_4652 a răspuns:

Couz. am fost si eu in papucii tai happy... gen nu m-a inselat doar cu un sarut. happy toata ziua a fost cuplata cu un tip happy cand o sunam imi inchidea in nas. si cand am aflat mi-a zis " tipu se comporta ca in filme" angry sincer iti zic. nu o lua in nume de rau nu ai ce face. eu pana la urma m-am despartit chiar daca o inseli tot. prost te simti. nu mai ai singuranta aia
pnm

| ang3l a răspuns:

Acolo unde nu e ancredere reciproca, respect, nu poate fi nimic mai mult, daca o iubesti antr adevar si nu poti trai fara ea, iarta, sterge cu buretele si mergi anainte, daca nu poti uita, atunci nu are rost sa continui,, si nu uita, apropo cu sa poata sa stie si ea cum e sa fii tradat, nu are rost s o faci, an dragoste nu trebuie sa existe orgoliu, prejudecati nimic, trebuie doar sa iubesti neconditionat, sa daruiesti fara sa ceri nimic an schimb, mult noroc