| BbRuNeTtu a întrebat:

Tatăl mei îmi spune să nu pun prea mult accent ăe romantisme atunci când voi flirta cu vreo fată, deoarece în ziua de azi fetele nu mai vor băieți romantici care să le aducă flori, ci de fapt, ele vor un bărbat cu forță fizică și cu penis mare, care să le dea daună totală în timpul sexului, adică cei care le f** bine.
Mai spune că treaba asta cu romantismele și mângâierile tandre nu mai este la modă cum era odată, pe vremea lui bunica când era ea mică și o mângâia tataia cu bastonul pe spate, că acum fetele vor cel mai mult și cel mai mult băieți care să fie dotați acolo jos (știți voi), deoarece ei pot să le satisfacă fizic pe deplin și că de fapt, aceasta este cea mai mare mulțumire a unei femei: să fie satisfăcută sexual de băiatul cu care ea conviețuiește și că celelalte chestiuni referitor la cadouri, flori, vorbe dulci șamd sunt de fapt un fleac, că femeile nu vor bărbați romantici, ci vor bărbați tupeiști, puțin nesimțiți, vulgari, care să le satisfacă calumea când fac amor.
Fetele: Este adevărat ceea ce tatăl meu, bărbat în vârstă, mi-a spus?

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fetele iti vor spune ca nu e adevarat, ca ele vor baieti tandrii care sa nu le raneasca, stii, acei baiati din friendzone, ca ele oricum sunt atrase de badboy, adic de baietii la care facea referire taicatu.

Deci vezi, urmeaza sfaturile lu taicatu ca te invata de bine, chiar daca societatea iti induce altceva.

| aXy99 a răspuns:

Cred ca te-a luat la misto. Nu este.

| SG1995 a răspuns:

Tati, maica ta cu tac-to doar si-au tras-o, sau s-au si iubit? E important sexul intr-o relatie, dar banuiesc ca si tu ca barbat astepti afectiune din partea unei femei, fi sigur ca si femeia asteapta afectiune din partea ta. Iar daca tot vorbim de sex, libidoul feminin daca studiezi un pic, e legat de starea emotionala, e ceva mai diferit ca la noi barbati care ne excitam viziual, din contra conform studiilor tipul de excitatie predominant la o femeie e tactil si emotinal, adica mno nu conteaza marimea sculi, cat conteaza sa stii cum o folosesti. Deci pe viitor daca mergi la tipa si ii zici, "duduie, hai sa ne-o tragem", ai incurcat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau, barbat in varsta, are dreptate!happy

| ASMA14 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, oricum orice gest marunt conteaza..chiar de ii dai bluza ta ca ii e frig love struck tot romantic e

| GuUumitza a răspuns:

Probabil a avut el niste experiente neplacute. O femeie adevarata se va bucura si la o inghetata. Sexul este o parte importanta in relatie, dar cu siguranta nu cea mai importanta, Tudor Chirila a zis "Femeile au nevoie de protectie, tandrete si pula.Barbatii stiu asta dar sunt convinsi ca **** le poate inlocui pe primele doua. Ei nu stiu ca **** este in multe cazuri primul lucru de care femeia s-ar dispensa in cautarea fericirii. " Daca vrei o relatie lunga si fericita, nu o poti tine doar cu sexul.

| xEmma69x a răspuns:

Depinde. Exista fel si fel de fete la fel cum si voi baietii, nimeni nu e la fel si de cele mai multe ori depinde si de faptul cum esti invatat si prin cate ai trecut sau ce. Sunt fete care probabil habar nu au ce inseamna sau cum e sa fi romantica sau partenerul cu ea din cauza faptului ca nu au trecut prin acea experienta... Iar romantic nu inseamna neaparat sa ii aduci o floare cat inseamna atitudinea ta fata de ea, iubirea oferita, atentia, muzica pe fundal, lumanarile care creaza si ele un ambient relaxant si placut, inbratisarile si sarutarile dinainte si dupa, afectiunea si multe altele (ceea ce nici totii baietii nu o fac). In relatii se mai spunea ca trebuie sa fi cuminte mereu si rea cand trebuie! Si celelalte de care spui tu, probabil au ajuns sa fie asa cu un motiv sau asa au fost invatate ori... Cineva care e ar putea da aceasta explicatie.
• eu cred in chestia ca noi atragem ceea ce suntem sau am fost candva. (se numeste Karma).
• iubirea se simte, iar in iubirea adevarata totul e permis (legat de partener/a vorbind). Cine te iubeste cu adevarat are nevoie de tine nu de cadourile tale deoarece tu esti cadoul pentru ea si tot ce isi va dori de la tine va fi: iubirea ta, afectiunea, puterea si creierul sa stii sa il folosesti.
Daca tu ca baiat vei gandii bine, vei merge bine!
In legatura cu spusele tatalui tau da, are si dansul partea lui de adevar.
O alta chestie.Sunt persoane invarsta care gandesc putin si persoane tinere sau mici care gandesc mult si invers. Nu judesc, depinde de la om la om cum am spus mai sus.