| anonim_4396 a întrebat:

"te iubesc" nu sunt 2 cuvinte nevinovate. La un moment dat pot sa si raneasca.

Sunteti de acord cu aceasta fraza? Explicati va rog.

4 răspunsuri:
| BMihai a răspuns:

Pot sa raneasca in situatia in care spui "te iubesc" doar ca iti atingi un scop; in situatia in care nu simti lucrul asta si o spui doar de dragul ca are nevoie sa auda asta persoana de langa tine;
daca spui "te iubesc" si nu simti lucrul asta clar cineva va avea de suferit de pe urma afirmatiei mai ales ca este vorba de niste cuvinte cu o conotatie foarte foarte mare din punct de vedere sentimental.

| abc123_5207 a răspuns:

Ar putea sa raneasca pe masura ce ele sunt folosite doar pentru a ademeni pe cineva, nu trebuie folosite oricum, ci doar cand cineva simte asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa fa'ma sa plang phbbbbt.
Da, sunt perfect de acord.
Nu e bine sa zici " te iubesc " oricui, multi se agata de vorbele astea.
Eu am incercat intr'o relatie sa nu zic repede " te iubesc ", dar a fost aiurea.

Ranesc, asa este. Sa ii spui cuiva ca il iubesti si in secunda doi sa il lasi balta sau sa fi cu altcineva e putin cam confuz sad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, inca ceva. E vorba de " te iubesc ", noi simtim sentimentul. Doar 45 % are legatura cu persoana care ii spui aceste vorbe.
Cand spui " Esti iubit " este vorba strict de persoana cu care comunici.