| Denisa a întrebat:

Tocmai am venit de afara si sunt oarecum socatastraight face. Am stat in seara asta afara doar cu baieti, prieteni vechi cu care ies din cand in cand. Au inceput sa vorbeasca despre fete. M-am socat. Vorbeau de fete ca de niste obiecte pe care le"..." si le parasesti. Au zis ca ei nu gasesc rostul virginelor care vor sex doar dupa o relatie mai lunga. Cum pot sa fie baietii chiar asa? Chiar nu se mai pune pret pe iubire? straight face Eu m-am despartit de fostul meu iubit tocmai pentru ca era PREA cuminte dar incep sa cred ca el e o raritate. V-ati intalnit cu asemenea..."dobitoci" in drumul vostru? Vreau parerile fetelor nu a baietilor.

Răspuns Câştigător
| bOse a răspuns:

Persoanele cu care ai stat tu se numesc animale, sunt cocalari, cealapadii, nu merita atentia nimanui.

25 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sincer, vă cam meritaţi soarta stimabile adolescente superficiale.
Şi nu, nu o să-mi cer scuze că vrei tu doar părerile plângăcioaselor care îţi spun doar ce vrei tu să auzi.
Aşa este, rolul virginelor care vor sex doar după ANI, este inutil şi ăia aveau mare dreptate.
Cât priveşte vorbitul despre fete ca nişte obiecte, poate n-ai umblat tu cu fetele "care trebuie" dar crede-mă când îţi spun că aşa sunt şi discuţiile între femei (mă refer la cele peste 20 de ani şi cu capul pe umeri).
Tu ai dat cu piciorul unui băiat pe gustul tău că era "prea cuminte", adică l-ai luat de fraier.
Ah... şi-acum te prinzi c-ai greşit.
Bine ar fi ca ăla cuminte să nu revină la tine căci sigur nu-l meriţi.
Voi adolescentele vreţi ca băieţii să facă multe pentru voi şi voi să nu faceţi nimic pentru ele.
Femeile-s femei, e o problemă de fond.

| Razvan a răspuns:

Dragostelaughing
Mda...nu prea cred. Daca as fi baiat as fi exact ca ei, poate chiar si mai rau. Fetele sunt proaste(a se citi proaste, a se intelege naive)in anumite situatii. E normal sa vorbeasca asa despre ele daca ele se dau cu cracii in sus cand le spune unul te iubescoh go on
Ca si mare impact au cuvintele astea.Nu mai gasesti o fata ca lumea in ziua de azi.Eu,una ii inteleg perfect pe baieti. E plina tara de t***e cu impresii. A fi virgina acum, in vremurile astea a devenit o problema

| Floreenofficial a răspuns:

Si tu esti o dobitoaca draga. te-ai despartit de el care era cuminte. daca dadeai de unu care ti-o tragea de nu te vedeai in fiecare seara?laughing ce faceai?straight face

| ATHOS a răspuns:

Probabil ca in mare parte ai dreptate! Se impune totusi o intrebare : aruncand o privire corecta asupra generatiei tale, procentual, cate fete crezi ca au un comportament adecvat astfel incat baietii sa nu vorbeasca asa?
Din cati baieti cunosti cati au nn astfel de comportament? Crezi ca este corect sa puneti o eticheta asupra majoritatii?

| butt3rfly16 a răspuns:

Cam asta este gandirea baiatilor in ziua de azi si din pacate ei cred ca pot sa faca ce vor cu sentimentele noastrestraight face. Baieti cuminti mai rar intalnesti si aceia ctv care sunt nu ii mai aprecieaza nimeni pentru ca sunt prea "ciudati" in vremurile astea. Din pacate pentru fetele care se implica intr-o rel si pun suflet astfel de baieti care doar se folosesc de ele nu stiu cum sa le aprecieze, nu stiu sa le respecte si nici macar nu au habar ce inseaman iubire, iar cele care cauta ce vor ei sunt cele mai bune.

| Rukhsandra a răspuns:

Da destui...
Stiu persoane care atunci cand erau cu iubitele lor erau ingerasi. Cum plecau iubitele incepeau sa spuna ca sta cu ele doar sa le f. a si dupa le da papuci happy
Dar nu toti sunt asa ...mai sunt si baieti pe cale de disparitie happy
Sau macar traiesc cu iluzia ca nu toti baieti sunt idioti... scuze big grin

| Emeraude a răspuns:

Da, sunt pe toate drumurile.laughing
Cel mai bine e sa-i ignori si daca exista fete chiar atat de proaste incat sa se complaca unor asemenea situatii, in care nu sunt decat niste obiecte, atunci e problema lor, prostia e pe gratis. Vezi-ti de treaba ta, daca esti desteapta vei stii sa-ti alegi persoana potrivita langa care sa traiesti si nu vei avea parte de asemenea specimene, mult succes, pa-pa! happy

| Instinkt a răspuns:

laughingPissy tu crezi in basme? Astia suntem noi din ziua de azi tratam dragostea ca o prostie pana ne prinde in bratele ei si abia dupa aia ne dam seama cei iubirea eu o stiu pe propria piele

Dar mai nou se pare ca daca vorbesti urat unei fete asta vrea sa fie cu tine daca o iei respectuos te trateaza ca pe un fraier deci si voi sunteti de vina

| Byankaa66 a răspuns:

Da din nefericire am avut ocazia sa dau peste un asa baiat care m`a cam facut sa sufar dar am reusit sa trec peste si din nefericire in ziua de azi majoritatea sunt asa greu mai gasesti pe cineva serios, dar si acesti " dobitoci " cum le zici uh au ajuns asa tot din cauza noastra a fetelor pentru ca nici noi nu suntem bune ( cunosc cazuri ) dar nu`ti pierde speranta, intr-o buna zi il vei gasi si pe cel pe care il vrei uh happy

| Nu a răspuns:

Regret sa-ti zic dar repet ce au zis ceilalti. Nici voi fetele nu sunteti sfinte, eu unul cel putin pana acum m-am implicat cu suflet in relatiile mele si am patit-o de fiecare data. Asa ca nu v-ati gasit tapul ispasitor.

| DeeDee_4511 a răspuns:

Da. Stai linistita. Toti sunt asa oh go on. Rar cand gasesti mai ''cuminti''. Se uita doar la fizic. happy Si se gandesc numai la... happy.
Ar trebui sa te impaci cu prietenul tauwinking. Chiar merita... daca e cuminte.
Nu toti sunt asa, dar marea majoritate... Unii mai stiu ce`i iubirea. Dar putini.winking

Răspuns utilizator avertizat
| AnnUshcA a răspuns:

In ziua de azi foarte putin baieti pot fi mai cu picioarele pe pamant sa stie ce vor de la el si acei baieti is aia care au trecut prin vata...restul care stie doar sa f*** sa bea, sa fumeze si sa se drogheze pe aia nu-i poti numi baieti is niste vagabonti oameni a strazilor care trebuie ignorati

| Lysm a răspuns:

Cum ai spus si tu. da, majoritatea sunt dobitoci...nu apreciaza faptul ca o fata este virgina, dar nici pe cele care nu mai sunt(depinde de varste) nu le privesc cu ochi buni... Daca este asa cum ai spus, probabil ca da fostul tau chiar era/este o raritate.Sunt convina 100% ca mai exista si raritati pentru ca o traiesc pe pielea mea.love struck M'am intalnit si eu cu multi de genul si tocmai pentru ca nu imi place sa aud/vad/stau cu asa persoane am renuntat le mediul ala.acum ma concentrez numai asupra "lui"love struck pentru ca merita toata atentia mea(face parte din raritati si nu am nicio indoiala :d) sfatul meu este sa o mai raresti cu ei daca nu iti place felul lor de a se comporta/vorbi despre o fata :*

| ady90 a răspuns:

Asa e. Daca vb frumos unei fete de la inceput de cana v-ati cunoscut, fata aia o sa te ia peste picior si o sa te trateze ca pe un fraier, sau mai rau, daca isi da seama ca o placi si ea nu te place, poate o sa te si foloseasca.

Nu mai criticati atata baietii ca nici fetele nu sunt usa de biserica.
Si Butt3rfly16se poate ca baieti se joace cu sentimentele fetelor, dar eu cred ca mai mult e invers

| ady90 a răspuns:

PS:O spun din experienta

| ♦EthernalVampa♦ a răspuns:

Wow dude, ce "prieteni". Nu te teme, multi sunt asa, dar exista si opusul, de care avem noi atata nevoie. Prietenul meu este o adevarata raritate in acest cazlaughing Cat despre dobitoci, unii dintre ei chiar nu au habar despre ce vorbesc si isi dau si ei cu parerea ca "geniile". Altii, tot "dobitoci", au suferit din dragoste si se razbuna spunand astfel de chestii. Am intalnit si eu un astfel de baiat, si sincer, mi-a fost mila de el. Nimic nu este mai rau decat sa fii dezamagit in dragoste...

| Trolololol a răspuns:

In partea cu "ei nu gasesc rostul virginelor care vor sex doar dupa o relatie mai lunga" au dreptate, dar in rest... mai trebuie sa creasca putin.

Si pana la urma, daca si voi, fetele, ati avea atata testosteron in corp precum au baietii, si voi v-ati fi gandit la astfel de subiecte.

| maya1311 a răspuns:

Aceia nu sunt barbati adev, barbati adev nu se lauda d c au facut, cu cine, cum a foat ci pastreaza pentru ei, impacate cu iubi u sh incearca sa-l schimbi u in ceea ce iti place u,

| Anonim_6928 a răspuns:

Mda...:-J ce le poti cere baietillor de genul asta? Eventual prostiawinking
Nu toti baietii sunt la fel, unii au si partea lor sentimentala.
Nu vreau sa-i vb de rau, dar unii sunt prea, prea nesimtiti straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dastraight face din fericire prietenul meu este cum ai zis tu. cuminte... mai bine va impakatiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca unele fete sunt naive si lasa garda jos, ei de ce sa nu profite? Trebuie sa le castigi respectul.
Nu cred ca ei ar vorbi astfel despre toate fetele; odata ce intra intr-o relatie serioasa si isi respecta iubita, nu o s-o jigneasca in absenta ei; o s-o apere.
Am cativa prieteni baieti si imi place sa cred ca amicitiile acestea imi sunt un atu; sunt sinceri cu mine si reusesc sa-i descifrez cat de cat cu ocazia asta laughing
Dar prietenii aceia ai tai ar fi trebuit sa fie mai finuti avand in vedere ca erai in preajma lor. Daca mai dau vreo dovada de proasta crestere, trimite-i in... punctul de coordonate (0; 0).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fata draga tu te contrazici singura.
Iar in privinta iubitului tau iti garantez ca daca ti-ar fi tras-o nu l-ai mai fi lasat.hai pa.

| andreutza_4339 a răspuns:

DA! Asa sunt cam majoritatea OBSEDATI SEXUAL e foarte rar sa mai gasesti un baiat de la 12 ani in sus care sa gandeasca si el normal deci trebuie sa te obisnuiesti si sa ai foarte mare grija la astfel de baietiwinking

| ANNA_2327 a răspuns:

Nu`ti mai pierde timpu' cu ei tongue mai bine impaca-te cu prietenu' big grin D`aia sunt moooltzi straight face oh go on si inca se`nmultesc ca ciupercile dp loaie :-l... din fericire prietenul meu face parte din raritati.:X